| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
In urma cu aproximativ jumatate de an, am intrat intr-un nou grup de persoane, baieti si fete, cu care m-am imprietenit si cu care am inceput sa ies aproape in fiecare seara. Toti cei din grup sunt cu 7-10 ani mai in varsta decat mine. In toata aceasta perioada a inceput sa-mi placa o fata din grup, chestie pe care am realizat-o abia zilele trecute. Tipa este cu 8 ani mai mare decat mine si desi la inceput era mai tacuta, in ultima perioada a inceput sa vorbeasca cu mine si chiar mai mult sa ma "atace" ori de cate ori are posibilitatea, tot timpul zambindu-mi happy De cateva ori mi-a scris seara dupa ce ajunsesem acasa din oras.
Problema mea nu este timiditatea, ci faptul ca n-as vrea ca in cazul in care actionez in consecinta si ea nu ma place in felul asta, sa se strice ceva in relatia mea cu grupul in care ma simt atat de bine.
Nu am o intrebare anume, m-ar ajuta niste pareri, niciun raspuns nu o sa fie gresit! Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci ea are 35. Uite, si eu am fix 27. Din punctul meu de vedere, ar fi ridicola situatia. Nu mai esti de dat cu hinta, dar nici la nivelul ei de maturitate, crede-ma. Ea se duce imediat pe 40, iar tu doar pe 30, iar diferenta asta e enorma. O sa vezi ca sunt diferente uriase de gandire, de mentalitate, de viziune si de dorinte. Pur si simplu nu e normal.
Mie mi-ar veni sa-i spun "saru' mana", nu altceva.

12 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

"De cateva ori mi-a scris seara dupa ce ajunsesem acasa din oras." - scrie-i si tu de cateva ori, poate iti mai scrie si ea si usor-usor deveniti mai intimi.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Glumesti, nu?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Daca amandoi sunt adulti, care e problema? Ca el nu-mi da impresia ca ar fi copil sau ceva...

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Oricum as pune-o: 18-26, 20-28, 25-33, nici cum nu da bine.

| Bizon95 a răspuns:

Invita-o in oras, vezi cum raspunde
daca o faci destul de frumos NU are de ce sa stea suparata dupa aia!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietene, au disparut fetele de varsta ta? Sau macar de una apropiata? Vrei sa te dea cu hinta sau ce sa-ti faca? Revino-ti.

| Shaggy1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt tocmai la vârsta de dat cu hinta, am 27 ani laughing dar nu pot spune ca nu ai dreptate, multumesc pentru răspuns.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fii serios majoritatea își ating nivelul de maturitate la 25-30.
Femeia sigur e feritita că poate prinde un tinerel.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mda, poate o fi, dar relatia nu are niciun viitor.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai nu exagera...8 ani chiar nu inseamna o diferenta majora de la o varsta incolo.
Mie maxim 10 ani mi se par ok ca si diferenta intre parteneri...

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Dar ai experimentat vreodata? Ai stat mai multi ani cu cineva cu 10 ani mai mare sau mai mic?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. S-a nimerit sa nu. Dar nu sunt impotriva acestei diferente

| anonim_4396 explică (pentru Shaggy1993):

Deci ea are 35. Uite, si eu am fix 27. Din punctul meu de vedere, ar fi ridicola situatia. Nu mai esti de dat cu hinta, dar nici la nivelul ei de maturitate, crede-ma. Ea se duce imediat pe 40, iar tu doar pe 30, iar diferenta asta e enorma. O sa vezi ca sunt diferente uriase de gandire, de mentalitate, de viziune si de dorinte. Pur si simplu nu e normal.
Mie mi-ar veni sa-i spun "saru' mana", nu altceva.