| AnaCST123456789 a întrebat:

Am o întrebare..Am incercat să o fac prima dată cu prietenul meu si de vreo 3 ori a intrat dar foarte puțin pentru că m-a durut foarte tare și mie mi-a spus să nu îmi fac griji că nu a ejaculat... există riscul să rămân însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul si primul rand ar fi trebuit sa stie/stiti ca primul contact sexual, cel de dezvirginare se practica cu prezervativul montat pe penis. Prezervativul are rolul si rostul de a ajuta si facilita penetrarea vaginului fiindca este lubrifiat corespunzator, de a micsorarea foarte mult durerea la circa 1/3 sau chiar 1/4 fata de durerea la care ai fost supusa si ai simtit-o pana acum si cel mai important rost al prezervativului este cel de a preveni formarea unei sarcini nedorite. Din cauza preocuparii, enervarii si a stresului care apare atunci cand prin incercari repetate nu reuseste sa penetreze vaginul, in cazul multor baieti lipsiti de experienta sexuala necesara, uneori pot sa existe mici scapari involuntare de sperma. Astfel ca, numai/doar in cazul in care cele 3 incercari de dezvirginare au fost intretinute in perioada fertila a ciclului menstrual, ar putea sa existe chiar si o anumita probabilitate de a se forma o sarcina. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila si el avusese o ejaculare in prealabil, da, poti ramane isnarcinata chiar si de la 1 singura intrare.

| AnaCST123456789 explică (pentru Violleta2022):

Păi.el mi-a spus că nu a ejaculat.

| mihai69 a răspuns:

Da, în anumite condiții. Prima ar fi ca tu să te afli în perioada fertilă.

| AnaCST123456789 explică (pentru mihai69):

Eram in ultima zi din perioada fertilă...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AnaCST123456789):

'' Eram in ultima zi din perioada fertilă...'' adica in ziua care poate fi considerata ca fiind cea mai ''favorabila '' zi a ciclului menstrual in privinta posibilitatii de a se forma o sarcina este MAXIMA.

| Emilian65 a răspuns:

Daca tu erai in perioada fertila, este posibil sa ramau gravida.