| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare care ma framanta. Fostul meu m-a lasat acum un an jumate pentru ca nu am vrut sa o fac cu el.
Acum eu am prieten de vreo 4 luni si ne iubim, dar fostul inca imi da tarcoale si imi spune ca vrea sa ne impacam, dar de o saptamana i-am spus ca am facut-o cu actualul(nu e adevarat)ca sa vad ce spune.
Exact cum m-am gandit asa s-a intamplat: nu ma mai cautat o saptamana intreaga si l-am sunat ca sa ii scot ochii [nu imi pasa ce crede, el ar fi vreo 90 % sigur ca ma impac cu el ca s-a scapat intr-o zi zicandu-mi " o sa cedezi ", oricum nu am de gand] si mi-a zis ca nu are credit.
Ideea ii ca de cand mi-a zis ca vrea sa ne impacam eu ma port azi urat, maine frumos si tot asa, vorba aia : una calda, una rece ca sa il tin aproape pentru ca odata si odata ma voi razbuna urat pe el.
Intrebarea este : s-a putea ca sa se intoarca roata si la mine daca mi-as bate joc de el vreodata?
Stiu ca nu aveti de unde sa stiti raspunsul, dar sa imi spuneti din experientele proprii, din auzite, etc.
Multumesc!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fie roata si patrata,tot se mai intoarce-odata,se spune.
Dar,nu te sfatuiesc sa tii in tine atatea ganduri negative, de razbunare si rautate.Tie iti faci rau in primul rand, crede-ma.Fii zambitoare si senina ca sa atragi toata bucuria si gandurile bune,iti va merge bine mereu.
Ca nu a fost el corect,viata i-o va plati, nu tu.
Sa fii sigura! Totul, aici se plateste!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Roata se intoarce mere,stai linistita.

Deci, eu cred ca tu mai tii inca la el, de-aia zici de razbunare.De fapt tu incerci sa justifici interesul pe care ti-l starneste. Daca nu te interesa de el, te lasa rece.

Nu alerga dupa 2 iepuri, pretuieste ce ai!

Si lasa ''razbunarea'', ca nu suntem in filemele americane cu adolescenti.

| greenish a răspuns:

Buna. Am trecut si eu prin faza asta acum ceva ani laughing Parerea mea este sa il lasi in pace. Nu`l mai cauta,nu`i mai raspunde, nimic. Roata se intoarce singura, nu trebuie sa o intorci tuwinking

| eugeneuu a răspuns:

Stai linistita ca se intoarce roata, daca nu cu el cu altul si tot se int, este o lege a naturii care face ca lucrurile sa fie la egalitate, mai devreme sau mai trz se regleaza conturile happy