| Travolta02 a întrebat:

Am o întrebare. Dacă am atins vulva și labiile mici cu palma abia curățată de sperma(șters pana nu a mai fost ud) exista șansa să fi ajuns spermatozoizi în vagin și prin asta sa ducă la o sarcina?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cu palma sau degetele murdare, cu prospoul, chilotul, perdeaua, apa din cada sau wc NU se poate ramane gravida!

Ma asteptam sa fii pus mana sa citesti de ieri pana azi, dar tot cu o intrebarea fara logica ai venit. Pacat ca esti indolent sau puturos si nu esti interesat de lucuri atat de importante, care te pot ajuta in viata.

Retine: O sarcina se poate realiza NUMAI prin contact sexual intre un penis si un vagin si numai daca femeia este in perioada fertila.

| Travolta02 explică (pentru Violleta2022):

Am tot cautat răspunsuri și nu am găsit ceva concret. Și când vine unul cum ar fi VerginicaVacaGrasa și îmi spune ca se poate, îmi da totul peste cap

| Violleta2022 a răspuns (pentru Travolta02):

Verginica este animatorul forumului si este burlac, navand el idee ce se intampla cu sexul si cu femeile...

Dar ma asteptam sa fii trecut deja de clasa a VII-a, unde la biologie se invata reproducerea si se explica clar cum se intampla asta la umani.

| Travolta02 explică (pentru Violleta2022):

Am trecut demult de clasa a VII a, numai ca nu m au interesat chestiile astea pana acum

| Travolta02 explică (pentru Violleta2022):

Am sa pun o ultima întrebare, dacă ai lichid preejaculator pe palmă și după o duci la vulva atingând labii mici, clitorisul, este vreo șansă să ajungă un spermatozoid în vagin și a sa ducă la o sarcina?
P. S mulțumesc foarte mult pentru răspunsurile date

| Violleta2022 a răspuns (pentru Travolta02):

Nu, nu exista nici o sansa de sarcina si am explicat de ce:
fiindca sperma trebuie sa fie in vagin, nu pe palma sau pe alte obiecte, deoarece in contact cu aerul spermatozoizii mor.

| Travolta02 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc foarte frumos pentru răspunsuri, o sa îți dau fundă

9 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca si sters pana nu a mai fost ud inseamna ca ai frecat carpa acolo de mai multe ori, spermatozoizii au ramas pe piele si au patruns in vagin dupa care au migrat la ovul

| Travolta02 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Spermatozoidul nu supraviețuieste dacă este într-un mediu umed. Dacă am șters pana s-a uscat ei mor

| Kellut a răspuns:

Pare imposibil la ce spui tu.