| Ely9009 a întrebat:

Exista sanse de sarcina in cazul in care eu stateam in genunchi, el a ejaculat pe pieptul meu si s-a scurs putin in jos si am sters imediat, dupa care am si urinat? Nu vad cum ar fi ajuns pana la deschidere, dar pana la clitoris/labii, da. Pot ajunge spermatozoizi in vagin in felul acesta?

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu exista nici un risc

| deeea28 a răspuns:

NU. Pentru siguranta poti face un test. Daca intarzie sa apara menstra inseamna ca e o dereglare hormonala.

| wolder a răspuns:

Nu pot ajunge, doar daca s-a intamplat inauntru
cum descrii tu nu sunt sanse.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ta vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Logic, doar sunt dotati cu gps, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, deoarece sperma se altereaza in contact cu aerul, daca ai prestat sex oral la altceva sa te gandesti,ai incredere in baiatul cu care ai facut-o, este sanatos clinic?

| BLeur a răspuns:

Bună.

De asta îţi e frică acum?
Keep calm, dacă ai şters ca să fi sigură că nu ai nimic trebuia să speli un pic cu săpun şi apă. Da' nu are cum, stai liniştită.
Fii mai atentă data viitoare, greşeli ca acestea îţi pot fi fatale, dar nu şi în cazul de faţă.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : ykz.eduard

| BlueViP a răspuns:

Sansele sunt undeva la 1%, dar exista. Te sfatuiesc sa faci un test de sarcina.

| BlakeLively a răspuns:

Hei, daca ai actionat repede nu prea sunt sanse mari, dar pentru siguranta fa un test.

| JosePpPp a răspuns:

Pe bune? Sunt situatii in care tipu ejaculeaza in ea si spermatozoizi nu ajung la destinatie. In cazul tau in care "si-a dat drumu` " pe tine si nu in tine e ok tongue Daca iti atinge sperma "pasarica " nu ramai gravida. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ely9009 explică:

Mentionez ca teoretic eram si la ovulatie. Am sters dupa ce s-a scurs, cam intr-un minut, pana a adus servetele...