| ingrid15 a întrebat:

daca intretin relatii sexuale protejate si merg la ginecolog se poate vedea ca am intretinut relatii sexuale? nu ma refer la faptul ca se vede ca nu sunt virgina. ci pur si simplu la faptul daca se vede ca intretin relatii sexuale? va rog ajutati-ma. dau funda !

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei se observa daca femeia a avut contact sexual in ultimele 48-72 de ore (semne indirecte)

| ingrid15 explică (pentru Brigaela):

Deci credeti ca dupa 72 de ore la o vizita la ginecolog nu se poate observa acest lucru? imi puteti da mai multe detalii va rog frumos?

| ingrid15 explică (pentru Brigaela):

Deci sunteti sigura de acest lucru? la o vizita la ginecolog nu s-ar vedea dupa 72 de ore? imi puteti da mai multe detalii va rog frumos.

| WeedGotMeCrazy a răspuns (pentru ingrid15):

Nu, nu se mai vede dupa intervalul asta de timp

| Brigaela a răspuns (pentru ingrid15):

Nu prea am ce detalii sa-ti dau, fiindca ginecologii nu cauta chestia asta. Toata lumea stie ca regula minima de igiena spune ca nu ai contact sexual cu 72 de ore inainte de consult ginecologic, fiindca incurca usor examinarea, deci se vede. In rest, un legist poate aprecia daca ultimul contact sexual a avut loc in ultimele 3-4 saptamani sau nu, dar este o chestia oreintativa numai pentru cazurile de abuz sexual (de exemplu, sex asa-zis consimtit cu minore)

7 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Da logic... odata ce nu mai esti virgina ai intretinut relatii sexuale... tot ce nu se poate afla este de cate ori si cu cati barbati hahalaughing)

| ingrid15 explică (pentru WeedGotMeCrazy):

Tocmai asta am intrebat. nu ma refer la faptul sa se vada ca nu mai sunt virgina. ci la faptul ca am avut contact sexual, medicul stiind ca nu mai sunt virgina.

| Candrea_Elvira_1988 a răspuns:

Evident, se vede ca ruperea himenului dar cred ca asta ai abnuit si tu. altceva nu ramane de vazut