| carbon21 a întrebat:

Am o intrebare, daca prietena mea are 17 ani si vrea sa o faca cu mine, in caz ca se afla pot sa intru la "corupere de minori "eu fiind major? Eu din cate am inteles doar pana la 16 ani, daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns, raman dator laughing!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Minora fiind peste 15 ani si daca relatiile sunt de comun acord nu savarsesti nici o infractiune.

| doctorandus a răspuns:

Daca o face pe bani sau o duci la o orgie ar fi corupere de minori, altfel e legal. Nu trebuie sa ii fii ruda, profesor, tutore, etc.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea este de acord sa faca sex cu tine si nu se afla nu ai ce pati.

| mont a răspuns:

Lasati-l incolo de sex, nu aveti alte modalitati de distractie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e de comun acord, trebuie să aibă peste 15 ani.