| Nikradoi a întrebat:

Buna am si eu o intrebare, am o prietena de 16 ani eu am 18 si vrea sa se mute la mine pentru ca parintii ei nu o mai lasa sa vorbeasca cu mine, ei ii este frica sa se mute pentru ca, crede ca vine parintii ei cu politia dupa ea ca este minora. Poate sa o i-a daca vin parintii ei cu politia? Ea vrea de buna voie sa vina la mine deci nu a fortato nimeni nu este corupere de minori sau ceva de genul... Va rog sa imi raspundeti

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca are 16 ani impliniti, e nubila si poate decide pentru ea insasi. Daca are sub 16 ani impliniti, faptul ca nu a fortat-o nimeni nu are absolut nici o semnificatie, fiindca ea nu are discernamant si deci nu isi poate asuma acordul sau dezacordul.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La stiri s-a intamplat un caz asemanator una de 15 ani si altul de 18 ani fata s-a dus la el de bunavoie si taicasu a chemat politia sa ajuns la investigatie si daca fata a fost (intretinut) relatii sexuale cu acel baiat el sta cativa ani buni la inchisoare asa ca daca uh ai facut sex cu ea si politia investigheaza o sa ai belea mare asa ca bafta si grija ce faci

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Parinti nu pot sa faca nimic impotriva ei, chiar daca vin cu politia daca ea e de buna voie la tine asta e. Ceea ce poate face e sa te dea pe tine in judecata. Bafta!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Pai anh cred ca vin ii este si ei frica dar totusi parintiiei se gandesc ca puteti afce nu stiu ce si ca o folosesty nu stiu

ganditiva binewinking

| Emma a răspuns:

Din moment ce nu o forteaza nimeni.cred ca n`o sa ai de suferithappy
Dar lamureste cu ea asta, daca se intampla sa nu dea vine pe u!

| zayidee a răspuns:

Baaaiii tu vrei sa petreci vara la racoare? bineinteles ca daca ati facut-o ai pus-o rau de tot, sex cu un minor. apoi cata vreme e in grija lor, pot sa o ia si fara politie. mai bine demonstreaza-le parintilor ca nu esti pierdere de vreme pentru fata lor, fii baiat la locul tau, pe placul soacrei, daca ti-i de fata, convinge-o si pe ea sa isi vada de scoala, si totulo sa fie bine.;

| Dramaa a răspuns:

Coruperea de minori este chiar daca minorul vrea de buna voie el vrea de buna voie pentru ca este corupt de cel major. dar in fine sa trecem la problema ta. Daca intr-adevar are peste 16 ani sau cel putin sa ii aive impliniti atunci o poti lua acasa cu incredere duapa 16 ani fata are discernamant si politia nu mai are treaba. Deci ca sa intele are 16 ani nu mai e coruptie.

| lilstar a răspuns:

Parintii eu au tot dreptul sa o ia de la tine chiar daca ea sta de buna voie cu tine, e minorastraight face

| vasiledumitru a răspuns:

Am vazut la fel odata la tv ca o fata minora a mers sa stea cu prietenul ei si au mers mascatii dupa ea, deci nu e bine sa stea cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ea crede ca vine parintii sa o ia, e bine.Si da, poate sa o ia daca vine parintii ei.
Mai treceti si pe la scoala.