| sillvana a întrebat:

va rog sa nu faceti misto poate nu e o intrebare tocmai ok dar vreau sa stiu. vreau sa linistesc o prietena ea spune ca sperma i-a atins putin vaginul dar ea este virgina inca nu si-a inceput viata sexuala.eu i-am zis ca nu are cum sa ramana insarcinata dar nu stiu nici eu sigur.deci nu are cum sa ramana insarcinata nu?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O femeie virgina nu poate fi atinsa de sperma in nici un caz. fiindca virgina este o femeie care nu a avut nici un contact sexual, adica nu a atinsi nici un penis, iar vulva ei nu a fost atinsa cu intentii erotice de nimeni. Asadar, prietena ta, care probabil a avut un contact sexual de tip masturbare reciproca, nu este in nici un caz virgina. Probabil vroiai sa spui ca are himenul intact, dar asta nu are absolut nici o semnificatie. daca sperma i-a ajuns pe vulva, poate fi insarcinata, daca era in perioada fertila. spermatozoizii sunt foarte foarte mobili si extrem de atrasi de mediul vaginal, asa ca ei migreaza imediat in vagin daca au ajuns pe vulva sau pe perineu. Cand eram studenta am vazut o fata care avea himenul integru (si nu era elastic) dar care era insarcinata fiindca partenerul ei ii ejaculase pe vulva.

| defibrilator a răspuns (pentru Brigaela):

Ce borboroseala, exista virginitate fizica, adica are himenul intact e virgina fizic, nu veni tu cu abureli, dovedeste ca o fata nu mai e virgina, daca are himenul intact!

| Brigaela a răspuns (pentru defibrilator):

Virginitatea este o chestie de morala, nu de dovada. Exista femei care au himen elastic care ramane intact pana la prima nastere vaginala. sa inteleg ca le consifderi pe toate virgine si pe copiii lor ii consideri miracole. In plus, pe centurile marilor orase exista numeroase femei de etnie roma care au himenul intact (fiindca aceasta etnie pune mare pret pe himen si este complet neinteresata de virginitatea reala) si care s eprostitueaza facand sex oral si anal cu sute de barbati. Astea, dupa parerea ta, sunt virgine, nu?

| defibrilator a răspuns (pentru Brigaela):

Fizic, da, sunt virgine, si nu doar de etnie roma, si albaneza, sau nord africana...

| anonim_4396 a răspuns (pentru defibrilator):

Iarta-ma ca intervin, dar cred ca nu intelegi o chestie. Virginitatea nu este fizica. Asta sunt doar basme ca sa linisteasca depravatele alea mici intre 12-15 ani ca mai sunt virgine, neavand relatii sexuale "normale" ca sa zic asa, ci numai satisfacandu-si micile fantezii ce le au cu iubitii lor.
Virginitatea este numai si numai morala. O femeie este virgina daca nu a intretinut niciodata nici un tip de relatie sexuala (ex: sex vaginal, anal, oral, masturbare de orice tip).
Uite aici si o definitie a virginitatii:

VIRGÍN ~ă (~i, ~e) 1) (despre persoane) Care nu a avut niciodată legături sexuale; cast; feciorelnic.

Si din moment ce sustii ca este virgina "fizic", ce inseamna asta din punctul tau de vedere? Nu fizic a facut si sexul anal sau oral? L-a facut imaginar?
Vezi ca nu are nicio logica ce spui?
Nu vreau sa o iei in nume de rau, dar te rog data viitoare raspunde cand ai informatii sigure, nu zvonuri auzite de pe la colturi, iar daca cineva cu mai multa experienta decat tine (cum e doamna Brigaela) iti atrage atentia ca gresesti si iti prezinta si dovezi in aceasta directie, nu o mai contrazice ci invata si pe viitor informeaza-te mai bine ca sa nu mai iasa discutii inutile.

6 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Numai daca au facut-o folosind tehnologia wireless

| victorandrei a răspuns:

Nu ramane sa stea linistita