| bombonica22 a întrebat:

Eu am tinut o dieta timp de 5 zile in care am mancat numai alimente sanatoase : peste, copane de pui fierte, fructe, legume, cereale fitness.E, asta a fost acum 2 saptamani si ceva dar acum ma intreb de ce ma menit la aceiasi greutate care o aveam chiar mai putin ..si nu mai fac nici mult sport ca inainte. Nu mananc dulciuri des, sau sucuri acidulate.dar prajeli mananc. Oare de ce nu i-au in plus si tot slabesc - Cereale fitness mai mananc dimineata- si mananc multe fructe ( cirese, mere, morcovi ) funda!

Răspuns Câştigător
| Mell1321 a răspuns:

Eu am tinut o dieta de la un medic cu ceaiuri si tinctura. Aveam meniu zilnic si aveam o pagina intreaga cu toate produsele de patiserie, fructe, legume-arata cati carbohidrati contin. Puteam sa mananc aproape orice in afara de legume, fructe, produse de patiserie, dulciuri, fara alcol sau suc si nu apa 2 litri pe zi ca si aia ingrasa de exemplu in timp ce mananci sau exact dupa ce termini de mancat daca bei apa te ingrasi.Carnea contine 0 carbohidrati.Mananca carne de porc,crenvusti,carnat, sunca, branza telemea, ficatei, piept de pui, mici, pariver (dar nu mezeluri) si daca vrei legume o jumatate de rosie/zi. Eu cu ajutorul ceaiurilor am reusit sa slabesc 16kg in 3luni, dar slabeam si mai mult daca nu mancam o data de 2 ori pe saptamana cate un fruct sau ceva.Fructele si legumele ingrasa.

2 răspunsuri:
| Mell1321 a răspuns:

A si inca ceva, nu te astepta ca dupa o saptamana de dieta deja sa slabesti, sa se vada pe cantar. Am uitat sa iti spun ca mancam si supa de varza, omleta, oua fierte, supa de pui, supa pe carne de vacuta cu legume.

| GossipGirL93 a răspuns:

Aceasta e bine as dori sa slabesc si eu asa! Eu fac sport intens si ma ingrash mi se pare big grin eu cred ca este un joc al hormonilor sau ai fost stresata in ultimul timp si de aia slabesti!