| George0508 a întrebat:

Am o intrebare, iau pastile contraceptive de 2 luni, primul ciclu a fost ok, totul normal, dar luna aceasta mi-a venit, a trecut și acum după o săptămâna iar mi-a venit, am stari de greata, vomit, ce pot face sa ma simt mai bine și de la ce e oare? Poate sa fie și o toxinfecție alimentara?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"cum 52 minute | George0508 a întrebat:
Am o intrebare, iau pastile contraceptive de 2 luni, primul ciclu a fost ok, totul normal, dar luna aceasta mi-a venit, a trecut și acum după o săptămâna iar mi-a venit, am stari de greata, vomit, ce pot face sa ma simt mai bine și de la ce e oare? Poate sa fie și o toxinfecție alimentara?

Mai George0508, barbatii NU iau atinconceptionale, fiindca nu au ciclu menstrual si nici nu pot ramane gravdizi, exceptie facand cei care sunt hermafroditi si mama natura i-al alsat cu puta si vagin.
Tu esti hermafrodit (intersex)?

| dullcat a răspuns:

Intrebi pentru prietena ta?

Sangerarea intre menstruatii poate fi si un efect advers al pastilelor.

| Sistemulxxl a răspuns:

Georgica, de ce iei anticonceptionale? La ce iti folosesc? Tu te poti castra chimic sau chirurgical. Ar fi indicat sa o faci.