| nuintelegnimic a întrebat:

Am o intrebare mai intima nu prea imi cunosc corpul.
eu vreau sa`mi incep viata sexuala alaturi de prietenul meu dar imi este rusine daca am ceva anormal... sa nu rada de mine si nu stiu cum ar trebui sa procedez. vreau un raspuns daca se poate aici sau daca se pricepe cineva sa imi rspunda la cateva nelamuriri va rog dati add la nuintelegnimic14@yahoo.com va rog frumos ...multumeschappy

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca ai avea ceva anormal? In principiu, corpul nu are instructiuni de folosire, dar are extraordinara capacitate de a reactiona cum trebuie in fiecare situatie. Nu te invata nimeni sa respiri; e unul dintre instincte. Cel sexual este un alt instinct. Corpul tau va sti ce sa faca. Iubitul tau nu trebuie decat sa il stimuleze putin si sa aiba rabdare. Ai sa vezi ca nu va fi foarte greu.
Acuma...nu-ti imagina ca o sa fie fantastic din prima... s-ar putea sa nu fie. Dar, incet-incet corpurile voastre se vor plia unul dupa altul iar relatia va fi din ce in ce mai buna.

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Pai ce sa fie anormal la corpul tau? Esti cumva anormala? Doamne fereste, ce vb prostii, daca nu te superi cati ani ai? Cand doresti sa iti incepi viata sexuala nu modul cum arati conteaza, daca prietenul tau te place si doreste acest lucru, nu va tine cont de nimic in acele clipe, cu siguranta esti micuta si inca nu intelegi anumite lucruri, daca doresti mai multe informatii contacteaza-ma tu in privat aici pe site si intreaba ceea ce doresti sa stii.

mlm
| mlm a răspuns:

Pai ce sa fie anormal la corpul tau?Esti cumva anormala?Doamne fereste,ce vb prostii,daca nu te superi cati ani ai?Cand doresti sa iti incepi viata sexuala nu modul cum arati conteaza,daca prietenul tau te place si doreste acest lucru,nu va tine cont de nimic in acele clipe,cu siguranta esti micuta si inca nu intelegi anumite lucruri,daca doresti mai multe informatii contacteaza-ma tu in privat aici pe site si intreaba ceea ce doresti sa stii.

| yami a răspuns:

Cred ca esti cam micuta si naiva... daca chiar esti pregatita sa o iei pe drumul asta, atunci stai linistita, te vei simti bine sa fii langa el, pentru ca pentru el va conta numai sa te simta, nu cat de mare, mica, grasa, slaba, frumoasa, urata, ai fi.pentru el esti TU, de-asta sta cu tine, lasa-te in bratele lui si ne spui dupawinking!

| M.J. a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine cu tine sau cu corpul tau.fiecare avem defectele si calitatile noastre.ai incredere in tine si lasa-l pe el sa faca primul pas...restul o sa vina de la sine.bafta

| alinaandrei a răspuns:

Ce frumos ai zis yamihappy

| florincaseru a răspuns:

A incepe viata sexuala nu e o rusine si e ceva ce nu trebuie evitat doar din considerente psihologice. Daca el merita cu adevarat(ca sa nu ai deceptii cand eventual te va parasi)si simti ca a venit ziua"z"si ai o varsta peste18ani si stii sa te protejezi atunci ce mai astepti? Chestia cu "ceva anormal"nu intra in discutie caci el te vrea pentru.ca asa simte nu pentru.ca vrea sa se uite la tine daca esti"normala". Oricum daca nu vezi nimic sa ai el nici atat nu vede! Cu grija si sa va iubiti mult!