| MarySille a întrebat:

vreau sa ma ajutati va rog eu frumos din inima mea, am 15 ani si as vrea sa imi incep viata sexuala.sad, pe prietenul meu il cunosc de cateva zile si el mi-a spus ca daca vreau sa ma iubeasca sa incepem viata sexuala, iar eu nu prea vreau pentru ca nu stiu ce ma asteapta. El mi-a promis ca daca face cu mine ca o sa ramana cu mine dar nu prea stiu. eu cred ca sunt prea mica pentru asa cevasad Fetele de 15 ani voi ce ati facut? ajutorsad ce sfat imi dati? va rog eu mult, voi ati mai avut baieti de genul acesta? vi s-a intamplat?
Dar voi baietii?

Fundita celor care ma ajuta

14 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Ce vrăjala pe el, porc misogin! Nu trebuie să o faci doar pentru ca el să "te iubească", nu merită. Dacă nu eşti pregătită aşteaptă pe acel cineva care să te facă să te simţi sigură de acest pas, care să te iubească indiferent dacă o vei face cu el sau nu happy nu te prosti, prima dată trebuie să fie ceva special. ai tot timpul din lume să îţi începi viaţa sexuală, nu e nici o grabă. Baftă:*

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Haha e logic ca vrea numai sex. De fapt ar trebui sa fie cu totu invers! Daca tine la tine si vrea o relatie serioasa cu tine te asteapta si un an.el te face sa crezi ca e de fapt invers dar nu e asa.In concluzie vrea doar sa faceti sex si dupa te v-a lasa. Spune-i ca nu esti pregatita pentru asta si ca daca vrea o relatie serioasa sa astepte ca iubirea vine si ea pe parcurs si nu tine numai de sex. El trebuie sa te iubeasca ca persoana, sa te iubeasca asa cum esti si carcaterul tau nu corpul tauoh go on Baftawinking

| TeIubesccc a răspuns:

Sunt doar smekerii de a le lui ca sa te faca sa o faci cu el. Nu`l asculta. Te vrea doar pentruo noapte si atat. Parerea mea e sa nu accepti. Si daca gandeste asa, poate ar fi mai bine sa te desparti de el, daca dupa doar cateva zile iti cere asta, e clar ca doar asta vrea de la tine. Stai linistita ca sunt multi baieti pe lumea asta si vei gasi unul care merita big hug
Succes!

| xXx_6966 a răspuns:

Hei sa stii ca toti baietii dupa ce fac sex cu o fata nu dupa mult timp se despart.asaca nu trebuie sa ai incredere in el.di da esti inca prea mica pentru asa ceva...mai bine cautati alt prieten care te va iubi asa cum esti si nu va cere nimic de latine...va fi multumit pentru ceia cei dai

| Meryem027 a răspuns:

Nu o face! Din cate ai spus, mi-am dat seama ca el vrea doar asta de la tine si dupa te va parasi cu sig., asa cum fac in ziua de azi miile de baieti! Draga mea, o sa-ti para rau si o sa te afecteze foarte mult, in general sa nu crezi in promisiunile baietilor din ziua de astazi! Sunt multi care dupa ani si-au parasit iubita, d'apai de cateva zile? Nu o face, o sa regreti! Daca te iubeste, te iubeste si fara!

| alexuta4you a răspuns:

Draga mea eu spun sa mai astepti nu are rost sa te grabesti si mai ales ca il cunosti de cateva zile si eu nu as crede toate cuvintele lui cum adica daca o facem raman cu tine daca nu nu sau daca o facem te iubesc iar daca nu nu ce inseamna asta? nu te grabi ai timp suficent nu face ceva ce vei regreta mai tarziu...

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Te santajeaza, clar. El vrea doar sex. Daca ar fi tinut cu adevarat la tine nu te`ar obliga sa faci ceva ce nu`ti doresti. Si pana la urma il cunosti de cateva zile. Chiar crezi ca se merita? Nu e singurul baiat. In primul rand esti prea mica si se vede ca nu esti pregatita din punct de vedere psihic. Si in al doilea rand, se merita sa-i faci pe plac unui oarecare "El"?
O colega de`a mea s`a despartit de prietenul ei pe care ( cica ) il iubea. Intre timp el si-a facut alta prietena. Colega mea a facut sex cu el doar pentru a se intoarce la el. Si ghici ce? A doua zi s`a intors la prietena lui, iar colega mea a ramas cu ochii in soare. De unde sti ca n`o sa plece si prietenul tau dupa ce a obtinut ceea ce a vrut?
Asa ca tine minte : baiatul care te iubeste nu te obliga sa faci sex cu el! happy

| Nolkyz a răspuns:

Nu o face... serios, nu o face, o sa iti para rau. il cunosti de cateva zile, si tu ai zis-o. chiar crezi ce zice?

| mylifeisforyou a răspuns:

Dupa parerea mea nu ar trebui sa o faci thinking Adica daca intr`adevar te`ar iubi nu te`ar pune sa faci asa ceva.Te`ar astepta.Stai calma, sunt putine ca tine.Nu`l asculta. Spune`i pur si simplu ca daca te iubeste sa astepte pana te vei simti pregatita>big grin

| RomFumSiVanilie a răspuns:

Nu o face iti va parea rau, traiesteti copilaria! mai ales ca il cunosti doar de cateva zile, el spune ca`te va iubi` pentru a te convinge! iar dupa va sta cu tine nici o luna si te va parasi!

[ eu am o prietena care iubitul ei i`a spus la fel ca va sta cu el. bla blachatterbox ea avea 13-14 ani sh el dupa ce s`a culcat cu el si s`a batut joc s`a mutat in Anglia, iar ea a ramas in Romania plangandu`si singura de mila!]
gandeste`te bine ce ai de gand sa faci! :*

| fffandreeea a răspuns:

Cum spunem totii nu o facewinkinge mai bine pentru tinehappyvrea doar sa te foloseasca iar apoi sa te lase.nul lasa sa te badjocoreasca. crede-ma ca ai sa regreti.el o sa spuna lumii si ai sa ajungi sa fii numita tarfa.sadnimeni no sa te creada ca el tea ademenit sa sa zic asawinking

| Overom a răspuns:

Chestia asta o faceam si eu cand aveam 15 16 anilaughing e o vrajeala nu lua in seama nu trebuie sa iubesti o persoana facand sexwinking. sexul e o parte din relatie, iubirea adv este cand e langa tine si la bine si la greu te sustine si te va intele.

| Deiiiiia a răspuns:

Sa te iubesca mai intai. happy si mai vorbiti dupa. Nu o face happy. nu are rost. happy profita de tine. daca zici ca va cunoasteti doar de cateva zile oh go on Daca va cunosteati de 1-2 ani asa sa dau un exemplu. incat el sa ajunga sa te iubeasca si fara sex, inseamna ca merita. mai intai dobandeste.ti increderea in el. happy si lasa timpul sa treaca oh go on daca te iubeste o sa te astepte. tongue Ai grija ce faci! :* S nu iti para rau dupa! >:d< Succes! :*

| princesgirl a răspuns:

Nu o face o prietena de-a mea a avut asa situatie doar aveau o relatie de 4 5 luni si baiatul i-a spus daca vrea sa ramina mai departe impreuna sa faca sex prietena mea a aceeptat crezind ca o iubesti si peste citeva zile a lasat-o... dar tu il kunosti doar de citeva zile...e clar ca el doreste doar un singur lucru de la tine asta e parerea mea sa no faci si sa nu te legi cu asa gen de baiat daca el te-ar place sau iubi cu adevarat de av astepta si un an doi ))))) :*