| AlinaSimona779076 a întrebat:

Am o întrebare mai mult asa de fete, dar nu e exclus sa răspundă și băieții. Voi când va referiți la activitate sexuala la ce mai exact faceti referire? Simțiți ceva pentru acea fata/băiat sau doar sexul contează?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Din punctul meu de vedere, (cu care probabil nu vor fi de acord și alții) normal e să cunoști persoana și să simți ceva față de ea, ca să faci sex cu ea.
Trebuie să-ți placă, să simți atracție sexuală că doar nu ești robot industrial. laughing Chiar dacă nu e neapărat vorba de iubire/dragoste.
Probabil chiar și cei care merg la prostituate "aleg" și nu merg la oricine/oricum fără nici un discernământ.

| Drimmero a răspuns (pentru Hammurabi):

Poti sa te simti atras sexual si din primele 5 minute daca arata bine, o privesti si deja simti ca vrei sa ajungi cu ea in pat fara sa o cunosti, fara sa aveti cine stie ce discutii, aici doar aspectul fizic ar conta si daca iti place cum arata e suficient pentru sex, pentru ceva mai mult evident ca trebuie mai multe calitati.

| Hammurabi a răspuns (pentru Drimmero):

E foarte corect ce spui, nu te contrazic.
Dar de asta am subliniat că e doar punctul meu de vedere. Pentru că eu, acum, nu m-aș mai culca cu una pe care să nu o cunosc mai întâi. (poate doar cu Beyoncé laughing )
Am trecut de perioada când sexualitatea stătea cu bocancul pe gâtul rațiunii și nu-i dădea voie să miște.
De fapt, probabil toți am avut perioada aia "fără discernământ" în adolescență, când orice îți pica în mână, era binevenit. Dar acum nu cred că mai e cazul. Cel puțin nu pentru mine.

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea pot sa am activitate sexuala cu o partenera pentru care nu simt nimic.
In sensul ca trebuie sa ma atraga fizic, nu sa fie "meh".
Unele desi arata bine sau foarte bine, nu starnesc nimic in mine, nu au atitudinea de care am eu nevoie.
Activitatea sexuala poate fi si din dragoste, dar cele mai bune partide sunt cu persoane de care nu imi pasa, si starnesc doar instinctul animalic.

| anonimuIl a răspuns:

Este eronat că lumea crede că femeile nu vor sex la fel de mult ca bărbații.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La activitate paranormala laughing
Daca nu mă atrage fizic nu pot face sex cu persoana respectiva sub nici o forma,sau daca e prea proastalaughing Da, trebuie sa simt acea chimie,că rezonam,că suntem pe aceeași lungime de unda,că avem anumite chestii în comun,relativ acelasi sistem de valori etc. Activitatea sexuala presupune și preludiu nu doar sex animalic,gen tandrețe,sa o dezmierzi centimetru cu centimetru, sa o faci in locurile erogene, sa pui pasiune, dar asta când iubești cu mult patos, nu doar penetrare. Activitatea sexuala presupune sex total, ce implică și romantismul nu doar contactul sexual în sine.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Conteaza sexul

| StripperRaoul a răspuns:

Sexul

| Anonimalex6996 a răspuns:

Bună. Depinde de la caz la caz. În orice situație, actul.sexual este propriu zis orice act intim. Acum depinde de persoane dacă este cu sentimente sau fără. Sincer eu si când am făcut o cu o fata fără o relație prea stabila, tot a însemnat ceva pentru mine. Păcat doar ca unor fete nu le pasa atât de mult și chiar ajung de placere cu cât mai mulți în pat.