| supradozadenebunie5 a întrebat:

Intrebare pentru baieti ce simtiti cand vi se face sex oral?
intrebare pentru fete ce simtiti cand faceti sex oral?(aici nu stiu daca ar avea curajul sa raspunda )

Răspuns Câştigător
| FriendsWithBenefits a răspuns:

Frate barbatii iubesc asta, iar la capitolul femei situatia e mai delicata deoarece sunt multe care refuza, altele o fac din placere, iar altele nici nu refuza sexul oral, dar nici nu.l agreeaza!

38 răspunsuri:
| clauphotograph a răspuns:

Mie mi se pare o prostie ca lu persoana care o iubesti sa ii ceri sa se injoseasca...ai nevoie de asta te duci la panarame

| Sakura25 a răspuns:

Sunt persoane care recunosc, si persoane care se ascund dupa deget.Toate spuneti ca nu ati facut ca nu ati dres, etc..Asa ca nu te mai da sfanta..nu-ti sade bine papusico happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cine se respecta nu face sex oral

| darrio2007 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Corect.

| Oana92 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

De ce nu se respecta? daca ambii parteneri sunt de acord unde e lipsa de respect?

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Si atunci daca te injura cineva " imi bag **** in gura ta", de ce te simti jignita?

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

E una sa te jigneasca cineva asa, si e alta sa faci sex oral prietenului tau! diferenta e uriasa si nu suporta comparatie!

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Care e diferenta? Ca in concret presupune acelasi lucru, nu?

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Nu, nu presupune acelasi lucru, in primul caz e o jignire si atat, iar in al2lea e o manifestare a sexualitatii.nu are rost sa ma contrazic cu tine, cum ziceam si putin mai inainte, e cazul sa depasim mentalitatea de ev mediu. daca tu nu poti sa o faci e treaba ta, dar asta nu inseamna ca cele care o fac sunt curve!

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

E bine sa depasim mentalitatea de ev mediu atunci cand obtinem un avantaj din asta. Si pana la urma oamenii traiau bine merci si in evul mediu, si fara sex oral. Ba chiar si parintii si bunicii nostri nu au simtit nevoia de sex oral si au avut casnicii normale si fericite. Cele care o fac sa isi vada de treaba lor, daca nu vor sa fie jignite.

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Da, drept e ca traiau bine merci, speranta de viata era undeva la 30 si ceva de ani, femeile aveau o droaie de copii dupa ele, habar nu aveau de sex, contraceptie, sexul era doar pentru barbati, femeile nu se bucurau de placere pentru ca pur si simplu nu stiau ce e aia si etc...

Eu cred ca ne vedem de treaba noatra, eu inca nu am vazut pe strada fete care sa poarte afis la gat ca fac sex oral si nici nu stiu de vreo lege care sa fac sexul oral obligatoriu, iar faptul ca tu consideri ca e normal ca ele sa fie jignite spune despre tine ca esti o persoana superficiala, incapabila sa accepte ca si altii au dreptare(si dreptul de a face ce vor ei in patul lor).

Daca iti doresti sa traiesti ca pe vremea bunicilor iti sugerez africa, cam pe acolo sunt si ei(cel putin cu mentalitatea)

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Te inseli. Cele mai frumoase povesti de dragoste au fost in Evul mediu.
Da, cred ca ar trebuit sa poarte afise la gat, din moment ce e normal sa faci sex oral si sunt mandre de sexualitatea lor. Daca sunt asa mandre, sa o si dovedeasca! Ele nu sunt pe treaba lor, cum nici tu nu esti, din moment ce ma faci superficiala. Motiv pentru care iti sugerez sa te opresti aici, ca sa nu spui dupa ca te jignesc. In general vorbind, e treaba fiecaruia ce face, dar daca nu vreti sa fiti numite curve, nici voi nu ne considerati inchise la minte. Modernismul si inteligenta nu stau in niste forme anormale de sex. Si din cate observ (vezi mai sus) nu sunt singura care gandeste asa.
Si da, mi-ar placea sa traiesc ca bunicii..macar ei au prins nunta de aur si au fost foarte fericiti, asa, si fara sex oral.

| Kim002 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Aici chiar ai dreptate...

| iuliapysutz a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Serios? Stai 40 de ani cu un barbat si crezi ca nu se satura bietu de misionar? trebuie sa schimbi atmosfera uneori, si sexul oral nu inseamna neaparat ce vedeti voi in filmele porno. alea nu is reale. sexul oral poate proveni si din DRAGOSTE!

| raluk27 a răspuns:

Daca aveai tupeu, imi dadeai reply direct.
Ti se pare ca m-am scuzat? Pur si simplu am sustinut si sustin ca nu e normal asa ceva. Voi astia, maturii, nu mai gasiti scuza asta ca toti o fac, pentru ca nu e asa. Si din cate se pare, nu sunt singura care gandeste asta. Nu am trecut prin niciun esec legat de asta. Stii, pana la urma, panaramele, de ce ar recunoaste ca sunt panarame? Ele trebuie sa le determine pe celelalte sa faca la fel. Si cum? " vai, dar e normal!".

| aumih16 a răspuns:

Ce sa simta! ar trebui sa simta ceva! poate doar placere!

| altrix a răspuns:

Simt ca prietena ma iubeste laughing)).
simt ca zbor laughing
simt ca in momentul ala nimic nu ma mai supara.

| floringabor a răspuns:

E foarte fain cand femeia o face cu pofta. E fain sa simti cum ti-o insfaca

| VreauSaRad a răspuns:

Sexul oral e un stimulent. Orice partener se simte bine cand i se face sex oral.Ca si sexul e o necesitate! Poti sa faci linistita o sa-i placa si o sa-l surprinzi.Ps:Nu o molfaii(NE DOAREE!)

Te-am ajutat!?big grin

| SnoopyDog a răspuns:

E foarte scarbos draga mea nu iti recomand... daca u faci asta ce demnitate de fata mai ai? stiu este o tara libera dar crede-ma k nu merita. Daca iubitu tau te va parasi si nu stiu cum vor afla si altii ce ai facut.Te vei face de ras, e mai bine sa stai linistita

| florynadyana a răspuns:

Nu inteleg chestia asta...un baiat daca tine la iubita lui nu o pune sa ii faca sex oral..asta nu se numeste''iubire'', fetelor in locul vostru nu as` face asa cv.si cand va cere iubitul vostru chestia asta, respingeti-l pentru ca nu va iubeste! vrea doar sa se simta el bine.

| Girly111 a răspuns (pentru florynadyana):

Maturizeaza-te si tu,cand o sa intelegiti ca sexul oral nu e o rusine? Daca ii faci oricui, da esti curva, dar daca o faci cu persoana iubita e normal. Unele fete fac asta din placere, nu doar daca o cere partenerul, cand iubesti pe cineva trebuie sa te gandesti si la placerea lui nu doar a ta si sa faceti toate lucrurile impreuna pentru ca inseamna ca ai incredere in el daca il iubestiwinking.

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns (pentru florynadyana):

Corect!

| Geno a răspuns (pentru Girly111):

Adevarat!

| raluk27 a răspuns (pentru Girly111):

Stii, in general, foarte putine fete au un singur prieten, o singura relatie in viata. Pana sa ajungi sa il cunosti pe acel "the one", inevitabil treci prin mai multe relatii, care din diverse motive nu au mers. Si cum noi fetele ne batem cu pumnul in piept ca nu putem sta cu o persoana pe care nu o iubim, ar insemna ca pentru fiecare dintre fostii prieteni am avut sentimente de iubire. Iar in conceptia voastra, a persoanelor "mature", faci sex oral doar celui pe care il iubesti. Vezi doamne, esti curva numai daca o faci mai multor baieti, desi in concret o faci fiecarui baiat pe care il iubesti, ceea ce inseamna mai mult decat unul. Mergi cu iubitul undeva, faceti sex, implicit oral, dupa ceva timp te lasa cu ochii in soare, cunosti pe altul, il iubesti si pe ala, ii faci si lui sex oral si tot asa. Asta cum se numeste?

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Mah, eu cred ca se referea ca sunt curve cele care o fac pe bani, prin cluburi in fiecare seara altuia si etc. cele care fac sex oral prietenilor(nu conteaza ca e unul sau mai multi)sunt fete normale, care isi accepta sexualitatea si stiu sa se bucure de ea.

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Nu am aceeasi parere. Care e diferenta ca o faci pe bani sau o faci gratis iubitilor? Sau ca o faci in fiecare seara sau la in interval mai mare de timp? Sorry, dar eu nu vad ce-ar fi de admirat la aceste fete si cu atat mai mult normal. Dar bineinteles, cum fiecare lucru trebuie justificat, ne folosim de asa zisa "ma bucur de sexualitatea mea". Daca sexualitatea e singurul lucru pe care il poate oferi o fata si e singura chestie de care se poate bucura, cu atat mai mult nu este nimic de admirat.

| Oana92 a răspuns (pentru raluk27):

Nu este singurul lucru pe care il poate oferi si nici singura chestie de care se poate bucura, dar sexul e o parte importanta a vietii fie ca ne convine, fie ca nu.

Daca femeile ar sti sa se bucure de sexualitatea lor si ar avea curaj sa faca/zica ce le trece prin cap, relatiile lor ar mai frumoase, divorturile mai putine, iar barbatii lor nu ar mai apela la...curve.

Ar trebui sa depasim putin mentalitatea evului mediu, cand sexul era subiect tabu si avea ca un rol aparitia unui copil. sexul are o gramada de alte roluri.

Faptul ca faci sex oral nu te face o curva! Cui ii place e liber sa il practice si sa se bucure de el, cui nu, sa nu o faca si gata!

| raluk27 a răspuns (pentru Oana92):

Da, este o parte importanta, dar nu decisiva. Rata divorturilor nu depinde de o viata sexuala ce depaseste limitele normalului. Pana la urma, da-i unui barbat numai sex dimineata, la pranz si seara si iti spun eu ca la un moment dat se satura. Degeaba ai parte de sex de toate felurile cand seara nu ai cu cine te intelege. Sexul are o gramada de roluri? Si al celui oral care e, in afara de a inghiti secretiile partenerului, cica din dragoste? E treaba fiecaruia ce face intre 4 pereti. Dar ar trebui ca cele care il practica sa inceteze a-l pune pe tapet ca fiind ceva normal, ca sa nu va mai atacati cand cineva va face nu stiu cum

| clauphotograph a răspuns (pentru florynadyana):

Eu asa as face...nu as injosio sa faca asa ceva niciodata

| ddoorrxxyy a răspuns (pentru florynadyana):

Asta asa e

| alexandra932323 a răspuns (pentru florynadyana):

Esti foarte proastalaughing

| alexandra932323 a răspuns (pentru florynadyana):

Ceva ce voi, labagii de aici, nu o sa simtit niciodatawinking

| bogdan72 a răspuns (pentru florynadyana):

Explica-mi, te rog, ce inseamna daca se apuca ea sa imi faca, fara macar sa-i fi vorbit despre asa ceva. Oare nu ma iubeste? Sa stiu sa o parasesc straight face

| Gabriel1989 a răspuns (pentru florynadyana):

Dar daca iti face si el tie sex oral?

| Gabriel1989 a răspuns (pentru Oana92):

Uite aici un raspuns corect... sunt de acord cu tine

| AlexandruHorghidan a răspuns:

Nu am simtit si nici nu voi simti...Eu chiar imi iubesc din suflet prietena si nu am pus-o sa faca asa ceva.