| FloriinDobrinn a întrebat:

Am o întrebare, pe prietena mea când o facem prima data o doare la început și după e plăcut, iar dacă o las chiar și 30 min iar o doare prima data, întrebarea este dacă se duce la ginecolog ii arata ca mai e virgina sau nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Absolut NIMENI de pe aceasta lume si aici sunt inclusi si medicii ginecologi, NU se poate pronunta in privinta VIRGINITATII femeii fiindca este absolut imposibil sa se poata stabili pe baza largimii vaginului CE obiect si IN CE MOMENT a fost introdus. Daca a fost vorba de un deget? (si al cui?), o lumanare?, o banana?, un vibrator?, sau un penis? nu-i asa. fiindca orice obiect ar fi folosit respectiva femeie si a fost introdus in vagin, NU va lasa absolut niciun indiciu sau vreo amprenta distincta. Datorita acestui fapt in mod absolut sigur niciun medic ginecolog care este intreg la minte NU se va hazarda vreodata sa se pronunte in aceasta privinta a virginitatii. Binenteles ca orice medic ginecolog va constata din prima clipa si prima privire starea de integritate a himenului si va constata si isi va da seama daca acea ''pasarica'' este sau nu DEFLORATA dar nimic altceva.
Absolut nimeni nu poate stabili daca pielita denumita HIMEN a fost RUPTA prin MASTURBARE si printrun astfel de eveniment a rezultat DEFLORAREA acelei ''pasarici'' consultate, sau daca himenul a fost rupt prin intretinerea unui act sexual REAL, adica in urma introducerii unui penis in acel vagin ceea ce a provocat DEZVIRGINAREA... femeii, deci NU a ''pasaricii'' ei.
In concluzie datorita faptului ca procesul de DEFLORARE se produce la nivelul VAGINULUI, iar procesul de DEZVIRGINARE care de fapt reprezinta o NOTIUNE, un CONCEPT psihico mintal, se produce la nivelul capului, adica a MINTII femeii, reiese cat se poate de clar si de precis ca acest lucru NU poate fi vazut sau perceput. Astfel ca, niciodata, nicio persoana dintre cele care poseda minime cunostinte medicale elementare, NU se va pronunta asupra acestei notiuni aparent controversate.
Si chiar mai mult de atat, orice medic se ghideaza si respecta cu sfintenie legile nescrise ale deontologiei profesionale, medicale cat si cele de confidentialitate, si din aceste motive NU are dreptul de a transmite nimanui cele ce a constatat. Multa sanat
ate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Din moment ce ati avut contact sexual, nu mai este virgina.

| Andreeush a răspuns:

Oare tu ce crezi?
Normal ca ginecologul va constata ca are himenul perforat. Iar asta rezulta ca nu mai e virgina. Sunt cazuri in care himenul se rupe in urma unor eforturi fizice mari dar sa fim seriosi astfel de cazuri sunt foarte rare.
Se teme cumva ca mama ei va afla ca nu mai e virgina?