| 0783445712 a întrebat:

Am o întrebare, dacă merg la ginecolog va spune ca nu mai sunt virgina? Când am făcut-o prima data nu mi-a curs sânge. Sunt la menstruație și trebuie sa ma consulte un doctor, pentru ca sunt a 8-a zi și imi curg și cheaguri de sânge.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da. se poate constata lipsa himenului.
In plus, cheagurile alea pot fii ceva determinat de inceperea vietrii sexuale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu poate constata starea de virginitate a unei femei. Prin consultatie medicul ginecolog are posibilitatea sa constate doar starea de integritate a himenului adica doar daca "pasarica" a fost sau nu DEFLORATA. Insa oricat de bun specialist ar fi respectivul medic, NU va putea specifica sau preciza, cand, cum si in ce conditii s-a produs lezarea sau ruperea himenului si din acest motiv se va abtine sa faca comentarii sau sa dea un raspuns in privinta DEFLORARII constatate. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Chiar dacă nu mai ai himen, sau e parțial rupt, medicul nu poate spune cu certitudine că asta este din cauza începerii vieții sexuale, a masturbării sau a vreunui accident stupid. Și cum virginitatea o pierzi NUMAI dacă faci sex... și-ar depăși atribuțiile dacă ar pune un astfel de „diagnostic".

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai facut sex prima data si nu ti-a curs sange, inseamna ca ai un himen elastic, dar virgina nu mai esti. In situatia ta, medicul ginecolog isi va da seama ca ai himenul intact, dar virgina nu mai esti.

| Anonim0506 a răspuns:

Da.Normal.O sa sevada himenul ori perforat ori o sa se vada lipsa lui.

| Cazacenco_Nicoleta_2001 a răspuns:

Ginicologii observă dacă ești sau nu vigină indiferent de ce le vei spune.Să zicem că ai o fereastră în vaginul tau și ceva a sparto.Cheagurile de sânge nu sunt o problemă. Dacă ai făcut sex pentru prima oaă atunci este ceva normal

| 0783445712 explică:

Trebuie sa îmi facă doar o ecografie, acolo se vede dacă sunt sau nu?

| mihai69 a răspuns (pentru 0783445712):

Nu vede nimic legat de virginitatea ta, încă n-ai înțeles?!?