| danaieladaniela a întrebat:

Am o intrebare pentru baieti care au iubita/sotie.
De ce ajungeti sa inselati, ce va lipseste?

Răspuns Câştigător
| IamKira a răspuns:

Consider ca nu exista motiv pentru a insela, orice "motiv" e doar o scuza, o persoana ce a inselat o data, o sa mai insele mereu cand va avea ocazia.
Ca si raspuns la intrebare daca ipotetic ar exista un motiv, acela ar fi lipsa de afectiune probabil, in timp orice relatie se degradeaza, ca o cladire, oricat de puternica ar fi, trebuie sa vina doar furtuna suficient de puternica pentru a o scutura putin, daca intelegi metafora.
Toate cele bune!

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Pentru că dacă ești bărbat ai voie să înșeli, dar ca femeie, dacă înșeală, este catalogată drept "curvă".
De înșelat, acest obicei e vechi de la începutul lumii. Religiile consideră "preacurvie", iar pedeapsa era capitală, uciderea prin pietre de obicei.
Cu timpul, s-au mai muiat pedepsele, societatea a început să tolereze astfel de situații, dar s-a impus ca să nu existe un divorț, iar în cazul în care se afla, bărbatul era obligat să renege amants, iar amanta era obligată să părăsească localitatea respectivă.
Acum, din păcate, se ajunge la divorț, certuri și amanta să fie adusă în casă.
O pierdere de moralitate se spune că ar fi, o rupere de tradiții, de biserică, de sfaturile bătrânilor.

| RAY a răspuns:

Poziția caprei, bărbați au fantezie cu capre mai nou și de asta merg la caprine

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai stai putin, ai o intrebare pentru acele persoane care... automat si inseala sau?

Adica daca intrebi pe cineva in aceasta situatie, si nu s-a ajuns la inselat, atunci... ce mai intrebi? happy

Lumea inseala, indiferent de gen, pentru ca, nu mai iubesc persoana respectiva, vor altceva, sunt inconstient si NU au demintatea si respectul in ei, sa se desparta de actualul partener inainte.

| LoveSleep a răspuns:

Poate fi orice motiv. Trebuie sa fii mereu în alerta.
Mie personal nu îmi place cum face patul și de-aia o înșel.

| Paul754880338 a răspuns:

In spatele intrebarii tale se vede clar ca tocmai ai patit-o. Asadar o mare doza de subiectivism in textul intrebarii. Te intreb eu atunci, daca barbatii sunt niste porci, de ce vor femeile (unele, nu toate) egalitate. Sau mai aproape de intrebarea ta, ce are degetul aratator indreptat spre masculi, cu cine inseala ei? Nu cumva cu alte femele? Unele nu stiu, altele se fac ca nu stiu ca respectivul este intr-o relatie, dar alte zane inocente, sunt chiar ele poate chiar casatorite. Deci lasa degetul aratator jos sau du mana la spate... In general daca te preocupa o problema, in viata, incearca sa analizezi cauza, nu sa blamezi efectul. Atunci intrebarea devine : "ce nu am facut eu sau ce am facut gresit, ca femeie astfel incat?" Dar asta se intampla foarte rar! In general e mai usor sa acuzi decat sa te autoanalizezi in raport cu acest conflict.

| MValentin a răspuns:

Eu unul am avut am ocazia de ceva ori sa imi insel iubita si nu din,, cauza,, mea sa zic asa diferite fufe x, y imi propuneau lucruri subtile etc gen,, si ce daca ai iubita,,. Am stat departe de asa ceva si chiar nu gasesc nimic excitabil sa faci asta pentru mine.
Dar daca ma gândesc probabil unii inseala pentru ca: au ocazia(una se da la ei), nu pot sa faca sex cu iubita lor din varii motive, anumite fetișuri (ii excita gandul ca inseala pur si simplu). Cam asta as gandi eu