| Silvya18 a întrebat:

Hey băieți am așa o intrebare : De ce vă inșelați iubitele?

Răspuns Câştigător
| Ana_4223 a răspuns:

Sunt fata, dar nu conteaza, ma simt capabila sa iti raspund la intrebare. Sunt multe situatii si motive de asemenea.
1.E beat, iar prietena lui nu este langa el si are nevoie de afectiune. Pentru ca atunci cand esti beat nu prea gandesti limpede, o faci in mod inconstinent.
2.Sunt intr-o relatie cu prietena lor doar din plictiseala si nu ii doare pe ei daca isi inseala prietena si aceasta afla.
3.Prietena lui nu ii ofera ceea ce "amanta" ii ofera.
4.S-au plictisit de ea si vor ceva nou, dar totusi e curios, ca cu toate acestea nu o lasa libera pentru altul.
5.Au fost si ei inselati la randul lor.
6.Vor sa para smecheri in fata prietenilor lui.
7. Unii considera ca poti avea o relatie serioasa c-o persoana pe care chiar s-o iubesti, dar nu vad o problema in a se duce la alta, deoarece tot la actuala prietena se intorc.
7.Pur si simplu a fost o atractie de moment si gata.
8.Nu au gasit o fata buna pentru ei care sa-i faca incapabili sa se gandeasca si la alta.
9. Pur si simplu asa s-au format unii, asae firea lor.
Iar lista continua...
Sa fim sinceri acum. Si fetele inseala, doar ca ele sunt judecate prea drastic, un baiat de ce nu este judecat la fel de drastic? Doar pentru ca e baiat si baiatul e baiat, iar fata e fata si e curva?
Sincer nu mi se pare ok, oricum roata se intoarce. Sper ca te-am lamurit. :*

| Ingusic a răspuns (pentru Ana_4223):

Sunt fata. SI da, parea aiurea dar dintr-o partea sa ne uitam mai bine, fata inseala de 10 ori mai mult decit baiatul. vorba aia
'pina ce cateaoa nu ridica coada' pai da asa si este pina ce fata nu imbla baiatul nici treaba nu are. Mai este si asa ca daca inseala, tot vina fetelor este, trebuie in primul rind in noi sa ne gasim minusurile...noi fetele trebuie mereu sa fim asa incit cela de linga noi macar nici in vise sa nu se gindeasca de a va schimba. Poate ca nu am in ceva dreptate, dar logic sa ne gindim, asa ese...

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu n-am inselat si n-am fost iubit asa cum meritam iar acum nu mai ofer sansa nimanui. Banii mentin fericirea altfel muream de foame toti.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt stabili emoțional!
Pa, pa.

| stef87 a răspuns:

Ar fi cam 2 variante: imaturitatea LUI (si aici se pune su semnul intrebarii ce a gasit fata la el) si "talentul" EI de a distruge o realtie.
Dar fetele de ce inseala? Sau de ce incearca la mai multe "porti" in acelasi timp? Se dau initial ranite, neajutorate, iar cand sa incerci sa faci ceva, boom: sunt in culmea fericirii cu altul!
Fie barbat, fie femeie, partenerul va fi intodeauna tentat de calitatea superioara; daca noi nu ne intelegem partenerul si nu-i oferim ceea ce are nevoie in acele momente, el/ea va fi tentat sa apeleze la alte persoane care ii pot oferi acel ceva.
Plictisul nu exista decat pentru acele cupluri "destepte" care se bazeaza pe prima intalnire ( "stai sa-mi schimb statusu' pe facebook, ca sunt intr-o relatie!" ) fara a cunoaste mai indeaproape persoana, a pune in balanta daca se potrivesc, daca au un viitor comun si daca pot imparti ani si ani impreuna.
In ziua de azi tot ce conteaza e sa ai remorca sau sa fii remorca cuiva, nu conteaza ce e intre voi! Conteaza sa ai pe cine regula, respectiv sa oferi momente de bucurie - nu conteaza legatura spirituala, felul cum se inteleg si se respecta unul pe altul.
Atat timp cat va vindeti ca obiecte sexuale sau va aratati o falsa imagine la inceput doar pentru a atrage pe cineva, ce pretentii aveti pentru o legatura de durata?
( asta doar pentru cei/cele ce actioneaza asa, ca mai exista si exceptii! )

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pentru ca unii se baga intr-o relatie fara sa simta ceva pentru acea fata, e mai bine decat sa fii singur
din moment ce nu tin la ea normal ca o inseala si nu le pasa
eu n-am inselat pana acum si sper sa nu o fac vreodata la betie pentru ca tin la fata cu care sunt...
nu suntem toti asa, am amici care isi inseala prietenele si prieteni care nici nu se gandesc sa faca asa ceva, spun ca mai bine se uita la filme xxx rolling on the floor)

| Silvya18 explică:

Dar dragostea nu are nici o valoare?

| Silvya18 explică:

Daca se plictisesc, nu-i mai atrage de ce sa nu te desparti, de ce trebuie sa inseli, sa duci o viata pe ascuns?

| Alexu9696 a răspuns (pentru Silvya18):

Eu iti dau dreptate raspunsu corect e ca nu au sange in **** le e frica...

Eu sunt baiat si cand nu am mai simtit ceva sau s-a intamplat ceva ii ziceam in fata numai stau cu tine din etc motive si dupa aia ma duceam la alta...

A insela inseamna a fi las sau lasa pentru ca tie frica sa nu ramai singura/singur

Dar si fetele isi bat joc deci... multi fricosi/fricoase

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Sa nu generalizam. Nu toti inseala! Mai exista si baieti care stiu sa aprecieze o fata.

| RAY a răspuns:

Silvya raspunsul la intrebarea ta cere ratiune si experiente, personal cred ca pana ne maturizam relatiile de scurta durata sunt bune pentru ca invatam ceva din ele, ca doar la 16 ani nu sa faci copii nu? cam si asa se intampla pana pe la 20, 25 avem aventuri nu relati, depinde de fiecare sper ca ai inteles ceva inca ceva voi vreti doar relati atunci logic ca ala va minti ca asta vrea pentru sex, dar nu generaliza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu fac asa ceva, dar unii o fac pentru ca sau plictisit sau pentru ca vor sa incerce ceva nou happy

| Madayna a răspuns:

Pentru ca se plictisesc de iubite, nu ii mai atrage.

| En3Rgi a răspuns:

Pentru ca fata cu care suntem acuma e prea timida sau ne-am plictisit de ea...adica nu vrea sa petreceti atata timp impreuna si sa va ******(poate pentru ca e timida).Si de aia o inselam deoarece doar o data traiesti si trebuie sa traiesti viata la maximum, sa te simti bine(pe moment cu alta, care vrea sa ******)Bafta!

| LittleBugsBunny a răspuns:

Pentru ca nu ne mai starnesc pur si simplu nu intretin flacara pasiunii etc etc si cautam scanteia in alta parte

| DoriKat a răspuns:

Pentru ca sunt niste porci!

| CheLoo23 a răspuns:

Daca se poate sa imi spun si eu parerea cand ai zis despre baieti ai zis de cele 2 categori baieti care iubesc acele fete si sunt langa ele in orice secunda a relatiei sau a vieti sau acei baieti smekeri de smekeri bazati si iti bat joc de fete sau vorba ta le inseala pentru alta mai buna mai cu fundu mare.
o singura data in viata mea am inselat o iubita pentru ca nu aveam de ales am facut-o sa ma razbun pe ea va dati seama cu toti trecem prin asa ceva
in schimb am fost inselat de fiecare data de iubita mea de iubitele mele pentru ca eu munceam si ele erau inca la scoala si se gasea mereu acel baiat frumos si cu bani + masina care le putea oferi o viata mai buna happy
a fost candva pentru mine oare acum pentru voi cum v-ati simti voi fetele cand iubitul vostru va inseala pentru una mai bunawinking

| Christian826 a răspuns:

Eu nu sunt genul ala de baiat nu m-a facut si nici nu o sa fac si cu iubita mea actuala sunt impreuna cu ea mai mult de un ani si inca o iubesc la fel de mult cum am iubit la inceput si nu ma satur de ea

| tslex a răspuns:

Nu generaliza..ca nu toti baietii inseala...cei care iubesc cu adevarat cel putin sigur nu...si mereu gasesc puterea sa treaca mai departe peste orice obstacol, caci iubirea e mai puternica decat toate.

| TudorGamer a răspuns:

Multi idioti o fac pentru teribilism si ca sa aiba``ce nu au acasa``