| anonim_4396 a întrebat:

AM O INTREBARE.pentru fete:.:il iubesc si ma iubeste am fost cu el, dar credeam ca nu mai simt nimic si m-am despartit de el si acum el sta dupa mine sa ne impacam, dar eu nu stiu de ce nu vreau... oare nu il iubesc cu adevarat? oare este doar o iluzie?
ce ar trebui sa fac? atata vreme cat sentimentu' e reciproc!? el e mai mare ca mine dar e ciudat ca pe el nu il intereseaza deloc!

ce sa fac? dau fundita la cel mai bun raspunstongue

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Se prea poate ca tu sa te fi obisnuit si cu absenta lui. Poate pur si simplu, fie numai si instinctual, ai simtit ca relatia voastra avea nevoie de o pauza, tocmai pentru a va da seama fiecare de sentimentele pe care le purtati in suflet. Revenirea in relatie este foarte grea, pentru ca de cele mai multe ori nu mai stii cu ce sa incepi si cum sa faci sa legi inapoi firul povestii. Povestea despre care spun poate fi foarte frumoasa, chiar daca el este mai mare. Totul tine de compatibilitate, de acea potrivire pe care el a sesizat-o mai bine decat tine, odata ce doreste si insista sa va impacati. Daca este finut, nu cred ca iti va reprosa ceva, ci pur si simplu iti va dovedi ca te iubeste prin gesturi, prin fapte, prin imbratisari. De aceea nu cred ca la tine este vorba de o iluzie, ci doar de o teama nejustificata fata de clipa revederii. Totusi, atentie, ulciorul nu merge de multe ori la apa. Vreau sa spun prin asta ca nu trebuie sa iti faci un obicei din a face acest gen de pauze. Despartirile temporare pot fi foarte periculoase, caci pot capata cu timpul un caracter permanent. Te sfatuiesc sa te intorci si sa nu pierzi clipe pretioase de iubire pentru o ambitie de moment. Timpul trece si sansele nu revin intotdeauna, asa ca fa in asa fel incat peste ani sa nu ai in acest sens niciun regret. Iti doresc multa iubire!

4 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Buna!
Adevarul este ca noi nu putem alege ce este mai bine pentru tine. Drumul ti-l alegi singura. Din cate inteleg, tii la el dar orgoliul te impinge sa nu te impaci cu el. Daca el vrea sa va impacati de ce crezi ca nu ii pasa? Mai da-i macar o sansa inainte de a-l pierde de tot si a te face sa suferi.

| MissL a răspuns:

Poate esti doar confuza in legatura cu ceea ce simti. dar daca spui ca "il iubesti" inseamna ca totusi simti ceva destul de puternic pentru el. ca doar a iubi nu e o joaca e ceva serios... nu poti spune "te iubesc " ca si cum ai spune "aa. ceai facut aseara?"... nu e asa ca azi te iubesc si maine nu te iubesc, iubirea e ceva constant, mereu.
daca ai recunoscut ca il iubesti atunci nu te juca cu el, eu m-as impaca cu el :*

| ionela22 a răspuns:

Exista un sentiment fata de el, nu iti este atat de indiferent pentru ca tu spui la inceput il iubesc si ma iubeste.Incearca sa comunici cu el, sa te mai apropii de el fizic, sufleteste sa incercati mereu ceva nou plimbari etc pentru ca tu ai fost derutata probabil din cauza ca ai avut alte asteptari la el.Raspunsul se afla doar in inima ta

| ACSASS a răspuns:

Stiu prin ce trece el.Prin asta am trecut si eu.Dar nu am renuntat pentru ca ea imi zicea ca ma iubeste dar nu mai vrea asa...Si ma straduiesc sa ma schimb pentru ea. Daca il iubesti si stii ca te iubeste.Mai bine va impacati. Poate nu mai simti ce simteai pentru el.Trebuie sa aprinda el vapaia aia dintre voi. Aveti grija de voi.Bafta