| MissMisterious a întrebat:

Am o intrebare pentru voi.E un subiect de tabu pentru multi si de aceea va intreb pe voi aici unde nu ne cunoastem si ne este mai usor sa vorbim despre lucruri mai personale. Vreau raspunsuri sincere, la ce varsta v ati pierdut virginitatea si ce credeti despre "varsta ideala" pentru ca si eu obisnuiam sa judec fetele ce faceau asta de pe la 14-15 ani dar mi s a intamplat si mie in clasa a 9 a. Astept parerile voastre.winking

Răspuns Câştigător
| XyYx a răspuns:

Eu mi-am inceput viata sexuala la 18 ani jumatate pentru ca atunci am simtit ca trebuie. Iubeam baiatul respectiv foarte mult.
Acum nu stiu ce sa zic, fiecare isi incepe viata sexuala atunci cand simte ca e pregatit, cu persoana in care are incredere si pe care o iubeste, si de la care primeste aceeasi dragoste pe care o ofera.

Daca tu ai simtit ca asa trebuie, nu are nimeni dreptul sa te judece, asa ai simtit tu happy. Eu una sunt mai de moda veche daca pot spune asa pentru ca mi-as fi dorit ca primul sa ramana singurul, insa viata ne-a separat drumurile si ne-am despartit. Acum merg insa pe ideea ca nu primul conteaza cel mai mult ci cel cu care vei ramane pentru toata viata( bine asta nu inseamna ca trebuie sa zbori din unul in altul) ci trebuie sa cunosti foarte bine persoana si apoi sa decizi daca merita sa ii oferi dragostea ta.

Bafta pe mai departe si ai grija in ceea ce faci, niciodata sa nu regereti ceva ce ai facut din dragoste sau cu multa dragoste big grin

| MissMisterious explică (pentru XyYx):

Tocmai,nu regret nimic...si am facut o pentru ca a fost ceva destul de puternic intre noi si chiar aveam planuri sa ramana el singurul si cine stie. poate chiar o sa ramana.

| XyYx a răspuns (pentru MissMisterious):

Iti doresc mult noroc si fie ca ce va doriti sa se realizeze! happy

21 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Dupa 18 ani, in clasa aIXa e cam devreme!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce subiect tabu, e doar o prostie a copiilor influentati de toata societatea in care traiesc si de proasta educatie primita.

| MissMisterious explică (pentru suntserios):

Crede ma ca numai educatie proasta nu am primit eu..Nu stiu de ce sunteti atat de rautacios de parca v am facut vreun rau. oameni chiar nu am crezut ca o sa am asa niste pareri de rautacioase..adica pana la urma chiar nu ma cunoasteti nu stici in ce situatie sunt nu stiti nimic despre mine cum puteti vb despre cineva fara sa ii cunoastetistraight face

| suntserios a răspuns (pentru MissMisterious):

Nu am zis in mod special de tine ca ai o educatie proasta, ti am spus parerea mea despre cei care fac sex la 14 ani, pentru ca asta era prima ta intrebare. Daca si tu faci parte din acesta categorie e problema ta.

Faptul ca ai facut sex in clasa a 9a, imi da destule motive sa spun ca nu gandesti inainte sa faci lucrurile, ca esti prost influentata de ceva sau cineva si ca faci niste alegeri proaste. Nu poti spune la 14 ani ca vei ramane cu cineva toata viata si asta sa fie un motiv sa faci sex. La 14 ani esti inca un copil, iar alegerea potrivita este aceea de a iti trai copilarie pentru ca viata e lunga si grea si o sa iti ajunga problemele

| neutrino a răspuns:

Ce pacat ca acest subiect nu l-ai discutat la timp cu parintii tai. Poate ca nici acum nu este foarte tarziu...

| MissMisterious explică (pentru neutrino):

Eu consider ca am facut o cu persoana potrivita, una singura, iar in ce ma priveste cred ca sunt destul de matura si nu m am avantat in asta, am asteptat ceva timp pana am cunoscut persoana mult mai bine, cred ca asta conteaza pana la urma.

| ValiP a răspuns (pentru neutrino):

Ca bine spui...

| yanira4u a răspuns:

Suntem atat de plictisiti, nu avem ce face, prea mult timp liber...de aici rezulta tot

| MissMisterious explică (pentru yanira4u):

Nu am facut o din plictiseala, nu s a intamplat pur si simplu.Chiar nu cred ca sunt un cliseu, eu v am intrebat doar ca un sondaj de opinie sa i spunem.

| yanira4u a răspuns (pentru MissMisterious):

Daca aveai ce face, studiai profund sa ajungi primul om care va scoate acdul din apa plata, sau aveai cu ce iti ocupa timpul, nu faceai chestia asta in clasa a 9a. aveai alte prioritati.dar cum nu avem ce face, viata ni s.a rezumat doar la scoala si calculator, la 14 15 ani deja vrei sa faci sex.

| MissMisterious explică (pentru yanira4u):

Nu ti am cerut parerea despre asta nu cred ca esti in masura sa mi dai tu mie sfaturi din astea.

| AlinChiriac a răspuns:

Pe vremea alor nostri, toti erau fixati pe ideea ca, nu se face sex pana cand cei doi nu se casatoresc.

Ce pot spune despre vremurile acestea, este ca... o mare parte din copii au relatii lungi de un an poate, la varsta de 14-15 ani, iar acestia considera ca sunt ca si pregatiti si ca se vor iubi pana la adanci batraneti.

Cunosc si fete care nu au avut relatii foarte stralucite pana la varsta de 18-19 ani iar acestea inca nu si-au inceput viata sexuala.

Nu consider ca este idealul, dar o mare majoritate face acest lucru in jurul varstei de 16-17 ani.

| ReiVaN a răspuns (pentru AlinChiriac):

Ai tai au 80 de ani acum?
Iti spun eu, in comunism sexul era singura distractie nationala la care putea sa aiba acces oricine.
Daca ai tai sunt nascuti dupa `60 nu si-au pierdut virginitatea in noaptea nuntii. Pun pariu.

| AllCapone a răspuns:

In clsa lX? asa tarziu? ce mai stai? baga mare.rolling on the floor)!

| Deea5546 a răspuns:

Si eu am facut-o aproape la 17 ani :*, mi se pare o proastie sa faci la 13-14 ani cu o persoana pe care nu o cunosti. Daca ai cunoscut persoana indeajuns nu are de ce sa iti para rau.Toate cele bune:*

| MissMisterious explică (pentru Deea5546):

Multumesc.Apreciez ca macar cineva intelege situatia. Dupa cum am spus nu aveti cum sa ma cunoasteti pe mine si relatia mea cu acel baiat.: *

| Deea5546 a răspuns (pentru MissMisterious):

Sunt unele chiar care sunt de criticat, dar tu stii ce este intre voi asa ca nu asculta parerile celorlalti:*

| MissMisterious explică (pentru Deea5546):

Mersi.Chiar am stiut ce fac, si m am gandit mult daca sa o fac sau nu, iar imprejurimile au fost favorabile..si nu sunt o fata din aceea usoara care cedeaza la vorbe frumoase nici naiva nu sunt.

| BiggestNoob a răspuns:

Eu mi-am inceput viata sexuala cand aveam 18 ani cu o fata de 30 intr-o camera de hotel. fata fiind prostituata