| Underground23 a întrebat:

Am o iubita cu care, oficial, sunt de mai mult de o luna. Noi vorbim de mai mult timp, insa am hotarat sa ne combinam la inceputul anului. Ne intelegem foarte bine, insa de la un timp, si anume dupa ziua indragostitilor, a inceput sa se raceasca. Nu mai vrea sa iasa din casa, nu ma intreaba de vorba daca nu o caut eu, practic se poarta indiferenta. I-am spus ca vreau o relatie de lunga durata si s-a speriat. Cum sa procedez in astfel de situatie? Sa o las putin in pace sau sa fiu afectos cu ea si sa ii arat ca imi pasa.

8 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Niciodata nu s stie c va fi, poate ea are d gand sa-si termine scoala si dupa sa s gandeasca la chestia asta.mie daca mi-ar sp cine asa ceva nu m-as speria, chiar deloc chiar daca am intentzia sa termin scoala si dupa sa ma gandesc in viitor.nu-i mai vb d viitor,doar daca vor fi planuri facute impreuna, adica iesiri, vacante.vb cu ea intreab-o c a speriat-o si daca iti sp ca a speriat-o ceea c ai sp u sp ca era vb doar d o relatzie bazata p incredere respect si sinceritate.nu neaparat ca ve-ti fi pana la adanci batranetzi impreuna pentru ca asta niciodata nu s stie.fa-o sa inteleaga c loc are in viata ta, in inima ta, dar nu-i mai vb d relatzie d viitor ca nu vei reushi sa faci nik.am 22 d ani si prietenul meu 25 avem o relatzie d moment, el lucreaza eu invat.n intalnim suntem impreuna.dar nici eu nici el nu n gandim ca vom ramane asa toata viata.dar niciodata nu s stie, poate vom avea o surpriza in viitor!

| NickiMinaj a răspuns:

Fii sincer, oricum daca nu e sa fie, nu o sa fie! macar sa n-ai regrete.

| Alexander21 a răspuns:

Problema sa iti spun care e? Va cunosteati dinainte,si asa ca fata acum nu afla nimic nou la tine,iar chestia asta e cam boooriiiing...Ia da fuguta si cumpara un ursulet frumos,nu mare, si nici mic, mediu.Si sun-o sa vina afara ca ai ceva pentru,e urgent.Fa-i surprize din astea,o ciocolata,o floare (nu cumpara garoafe ca rade de tine),o iesire la un suc,subiecte despre voi,o plimbarica...Fa si tu relatia mai interesanta,daca fata nu vede din partea ta ceva nou,si vede ca nu te implici si nu insisti sa dovedesti ca vrei ceva serios,normal ca te evita. Orice ar fi, SA ITI PASTREZI CALMUL! Nu te lasa cumva doborat de situatie, si nu ceda.In 2 saptamani va veni ea la tine, nu tu la ea. Garantezwinking

| DenisaAbdn a răspuns:

Sa fii afectuos, sa ii arati ca o iubesti si ca ai vorbit serios atunci cand i-ai zis ca iti doresti o relatie lunga si frumoasa cu ea. Distanta nu poate decat sa raceasca de tot relatia.
Dar sentimentul trebuie sa fie reciproc. Nu ai cum sa stii de la inceput cat de lunga sau scurta va fi relatia. Daca te iubeste sincer, isi va dori acelasi lucru ca si tine.

| Jelly_7813 a răspuns:

Poate are o problema in familie.si eu am patit asa...numai ca nu cu prietenul meu dar nah... fetelor le place sa fie foarte alintate de baietibig grin

| PsT_6707 a răspuns:

Se comporta asa din 2 motive... tine de tine sa iti dai seama care e:
1. are nevoie de mai multa atentie si crede ca poate asa si-o castiga, facand pe "fata misterioasa"
2. s-a saturat, nu merge ceva bine thinking

oricum sunt mai multe motive, da' astea sunt "uzuale" in cazu' fetelor happy bafta!

| vvulp a răspuns:

Nu o sufoca.las-o sa isi dea seama ce vrea, dar in acelasi timp stai pe aproape.continua sa vorbesti cu ea, sa va vedeti, dar incearca sa te porti cu ea mai de graba ca si cu o buna prietena decat ca o iubita.demonstreaza-i cat de bine puteti sa va intelegeti si asa ar trebui sa-i usurezi decizia.succes!

| Underground23 explică:

Nu am intrebat de ce se comporta asa. Stiu eu de ce se comporta asa si nu se afla pritre cele enumerate mai sus. Are nevoie de timp sa isi dea seama daca vrea o relatie de lunga durata cu mine sau nu. Intrebarea mea e urmatoarea: cum trebuie sa procedez. sa fiu distant, sa o las in pace si dupa ce se hotaraste sa imi spuna sau sa ma port ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic?