| Loryoficial a întrebat:

deci de la inceputul anului scolar stau in banca cu o fata, ea a avut de mai multe ori posibilitatea sa se mute cu cine vrea ea, dar nu a facut-o! E o fata de nota 10 si e frumoasa si darguta, eu o plac foarte mult si ne intelegem foarte bine, la scoala facem totul impreuna si radem, vorbim, glumim, prietenii spun mereu ceva de genu: "ati divortat" cand nu ne mai mutam pentru a vorbi cu alti prieteni din clasa!
Si azi a avut posibilitatea sa se mute unde vrea ea, dar nu o face! cred ca ma place! Cu colega mea de banca pot vorbi absolut orice! voi ce credeti?! ma place?! de ziua indragostitilor nu vreau sa fiu singur, vreau sa fiu cu eabig grin si sa fim impreuna! cum sa fac, ce sa fac?!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă te înțelegi cu ea nu este obligatoriu să te și placă!
Te privește ca pe un coleg, nu a dat semne că te place prin gesturi sau vorbe care să lasă acest lucru de înțeles!
Tu trebuie să iei inițiativa printr-o invitație la un suc în oraș!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacati place fata date la ea... daca te refuza nu te lasa. dar fa-o pe ea sa spuna prima ca vrea sa fie cu tine. e mai sigur.si baga apropouri