| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea este foarte simpla. Sunt cu un coleg de-al meu de 8 luni si ne intelegem foarte bine. Ceilalti colegi/prieteni din clasa sunt super okay, cu exceptia unui fost iubit-amic de-al meu. Dupa ce am fost cu el 3 zile am hotarat sa ramanem prieteni si asta am facut mult timp pana cand m-a tradat. Acum la inceputul anului a fost bine si am continuat sa vorbim ca doi colegi dar se baga prea mult intre mine si iubitul meu. Nu pot vorbi nimic cu el, caci apare pacostea. Nu cred ca ma mai place ca are iubita si simt oricum asta. Dar nu inteleg de ce se baga. I-am spus sa ma lase si sa nu se mai bage a zis ca bine, dar apoi iar se baga. Majoritatea certurilor mele cu iubitul meu sunt datorita lui. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Inceteaza sa mai fi colega "buna" cu el,ignora-l.
Daca nu intelege cu binele,o sa inteleaga cu indiferenta.
Cand da sa-ti vorbeasca,intoarce-i spatele si nu-i mai permite sa-ti spuna nici un cuvant.
Ai incercat sa ai o relatie civilizata cu el,da?
El a incercat lucrul asta? Nu.
I-ai spus sa inceteze, nu a incetat.
Ce altceva mai vrei?
Decat sa te certi cu omul drag si sa-ti amarasti viata, mai bine elimini motivul si ai parte de liniste.
Mult noroc!

1 răspuns:
| logatcamembru a răspuns:

Ii gelos.inseamna ca inca te mai placce.love struck supunei adv curat.ca nu-l mai placi, ca-ti pare rau si sa-si vada de veata lui si daca nu te lasa in pace nu o sa mai fiti prieteni! puplove strucklove strucklove struck