| C26 a întrebat:

happy
Va mai deranjez cu o intrebare in legatura cu baiatul de care am mai zis. Cel care e cu 12 ani mai mare ca mine, si nu mai suntem impreuna de 3 luni.
Noi am decis sa ramanem prieteni apropiati pentru ca el zicea ca sunt prea mica pentru el happy
Dar. ce fel de prieteni? Cand ieseam ne mai pupam, ne tineam in brate, ma pipaia, mai ma alinta. Ne ziceam ce facem, unde suntem, cu cine. Ne vedeam mai des.
El nu mai vroia sa stea cu nimeni dar in rest se dadea la toate fetele sad
Nici cu mine nu mai vroia, dar nu-l intelegeam deloc. Avea toane cand se purta cu mine ca si cum eram impreuna.Si cateodata se purta foarte rece si indiferent straight face
Eu fiind mica nu am vrut sa ma culc cu el, pentru ca simt ca nu sunt pregatita, si sunt inca prea mica ca sa fac astahappy Si el de aia nu vrea sa mai stea cu mine.Dar acum cat am decis sa ramanem prieteni tot imi zicea caa. "Ce conteaza cand o fac, ca daca o fac mai ma maturizez, si imi schimb gandirea, ca decat s-o fac cu altul si sa ma lase gravida, mai bine o fac cu el" Chestii de genul..Incerca sa ma convinga happy Si eu nu m-am lasat prostita la chestia asta, adica cu alte chestii ma prostit, dar cu asta chiar nu ia mers..In plus chiar daca tin asa mult la el, dar nu inspira deloc incredere, plus ca el cum umbla dupa toate, nu voiam sa fac o greseala si sa regret apoisad.
Ca lui nici nu mai ii pasa de mine, si nici nu mai tine la mine (asta imi da de inteles).
Nici nu ma lasa sa stau cu altul, zicea ca sa mai asteptam sa cresc, si sa fim din`nou impreuna.
Este gelos, se cearta cu mine din orice, vrea ca sa fac numai ca el, sa nu ies din vorba lui happy Adica pentru el sunt o jucarie, face ce vrea cu minewinking Cu restul fetelor mai mari se poarta frumos, ca un om normal..Cu mine vorbeste si urat.straight face

Toata lumea a abservat si a spus ca el ma ia drept o copila si ca face ce vrea cu minestraight face Toata lumea imi zice ca sunt proasta, ca tac din gura si il las asa, ca isi bate joc de mine sad
Si am decis intr-un final ca sa nu-l mai caut eu, si sa vad ce face el.
Intrasem pe facebook intr-o zi si nu l-am bagat deloc in seama, si ma bagase el cu chef de cearta ca de ce nu l-am bagat in seama (eu ma purtam rece cu el ca sa vada cum e). Apoi se luase de mine ca de ce i-am dat like la unu, ca ce imi place de el thinking
Si pe urma mi-a zis "Vad ca nu mai avem ce discuta, vad ca nu vrei sa vorbesti cu mine, daca vroiai sa vorbesti ma bagai in seama, inseamna ca ai cu cine sa vorbesti.Nu e nimic, nu am sa te mai deranjez, din momentul asta rupem orice prietenie, si poti sa ma stergi si dupa facebook". Si eu i-am zis "Pe mine nu ma deranjeaza ca te am in lista, daca pe tine te deranjeaza, sterge-ma tu! " Si ma sters happy

Am decis sa renunt la facebook, sa mi-l sterg, ca sa nu mai pot sa ma uit pe profilul lui.
Acum nu mai vorbim deloc, si nici nu mai vreau ca sa-l mai caut vreodata. Pt ca o sa-si bata tot timpul joc de mine, daca am sa ma intorc la el iar.
Sunt sigura ca el nu o sa mai ma caute niciodata pentru ca zice ca din vina mea nu mai vorbimhee hee Si eu nu am nici o vina. straight face
Noi 2, timp de 2 luni la fel nu mai vorbisem deloc, si el nu facuse nimic ca sa mai ma caute, si sa se intereseze de mine, si tot eu l-am cautat happy
Decii..Nici acum nu o sa mai ma cautesad Pt ca e foarte dusmanos, si prea mandru de el happy
Cu toate ca el mi-a facut foarte mult rau, si nu prea i-a pasat de mine sad Si tot eu l-am iertat, si m-am tinut dupa el.
Acum nu mai vreau sa fiu bataia lui de joc.

Intrebarea mea este :
Ce as putea sa fac sa uit odata de el?
Eu de iesit ies afara mai tot timpul, imi caut mereu ceva de lucru, ca sa uit de el. Ziua rad, glumesc, nici nu ma gandesc la el.
Si seara mereu ma gandesc la el, si plang, ca imi este dor sad
As` vrea sa stau cu altcineva ca sa uit, dar sincer imi e frica ca iar o sa sufar asa multstraight face
Ce sa fac? straight face
As` vrea sa-l fac sa regrete pentru ceea ce mi-a facut, si sa-i intorc si eu spatelesad. Dar nu stiu cum.
Ce ma sfatuiti? straight face

Va multumesc mult ca ati avut rabdare sa cititi tot ce am scris happy
Orice sfat o sa ma ajute mult! happy

14 răspunsuri:
| PinkNightmare a răspuns:

Nu stiu exact cati ani ai, banuiesc ca in jur de 17; oricum ideea e ca niciun tip normal nu vrea o relatie cu fata mai mica cu 12 ani decat el numai daca nu ii iese nimic cu fetele de varsta lui sau, cel putin, de o varsta apropiata. E genul de tip frustrat sexual si totodata destul de egocentrist, din pacate lumea e plina de specimene de genul. Sfatul meu e sa intri intr o relatie cu cinvea de varsta ta, sau de o varsta mai apropiata. Nu prea ai ce pierde daca esti cu capul pe umeri si stii ce vrei, plus ca asa ii si demonstrezi ca nu esti legata de el, si ca esti perfect capabila sa ti traiesti viata si fara prezenta lui. La varsta asta nu ai cum sa ajungi la o relatie solida, ci in cel mai 'bun' caz doar la una de durata; asa ca nu pune prea mult suflet in relatiile cu oamenii de genul (tipul cu 12 ani mai mare).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cîti ani ai?

| OnuOnulică a răspuns:

El pur si simplu profita de tine... te vede mai mica si de aia... parere mea.
Daca vrei sa il faci sa regrete nu ii mai permite sa te ia in brate/pipaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12 ani diferenta?! Aproape tata. Lasa-l! Lui ii trebuie muiere de terfelit. Tu, imprieteneste-te cu cineva de virsta ta. Mai tirziu se vede diferenta si va fi greu. El mosneag neputiincios si gelos, iti va face viata grea.

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce explicatie i-ai dat! Ai fi putut sa-i spui ca este prea mica si nicidecum ca 12 ani diferenta e un impediment!

| anonim_4396 a răspuns (pentru neluL):

Si asta este adevarat. Dar nu ai vazut pina acum cum mi-au sarit toate in cap ca 13 ani e chiar tirziu? Ca fac ce vor cu "viata" lor? Ca...
M-am saturat sa primesc eu vorbe urite pentru ca ele nu sint si NU VOR sa fie educate in vreun fel. Dar sa stii ca si ce am spus, pentru o femeie, este adevarat. Cumplit de adevarat. Tocmai am aflat de la o doctorita (deci, nu si-a rupt spatele cu gospodaria) ce fericita era ea ca studenta cind o curta profesorul ei, cum s-au casatorit. Si cit de greu ii este, cum regreta acum cind el e batrin, o suspecteaza ca il inseala pentru ca ar avea nevoie de sex. De aici discutii interminabile, la nivel de intelectuali, mai stresante decit injuraturile si porceala omului de rind.

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

...si totusi vorbim de doar 12 ani big grin. Daca erau 30 mai intelegeam! Pentru o fata de 13 ani e prea devreme sa-si inceapa viata sexuala daca are totusi ceva in cap.In fine, fiecare cum isi asterne asa doarme.Iar cazul tau cu profesorul si doctorita sti vorba aia ''Daca îti merge totul bine, înseamna ca este ceva în neregula''! Inseamna ca nu au alte probleme si se limiteaza doar la discutii de genul asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru neluL):

"Doar", sa stii tu ca se simt. Sa-ti iei nevasta de virsta ta daca vrei sa fie liniste in casa. Daca vrei infirmiera pentru batrinete, poti sa o ai, dar platesti cu linistea. O seara frumoasa iti doresc.

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci la fel! Have a nice day! wave bye, bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa exact ce faci, adica ce ne-ai scris "Eu de iesit ies afara mai tot timpul, imi caut mereu ceva de lucru, ca sa uit de el. Ziua rad, glumesc, nici nu ma gandesc la el."

| Athée a răspuns:

Explicatia cum ca 12 ani diferenta, vezi Doamne... e foarte aiurea. El doar profita de tine! Lasa-l in lumea lui, si imprieteneste-te cu cineva care merita, eventual de varsta ta!

| FlorinFindus a răspuns:

Pai cand il mai vezi pe strada stai cu baieti vb cu ei. S-ai i faci in ciuda si daca te intreaba ceva foloseste tigaia dry coocker laughing glumeam nu vb cu el nu-l baga in seamawinking

| secret093 a răspuns:

Nu e deloc bine pentru ca este o diferenta de 12 ani. La anii lui are doar sex in cap, nimic altceva. Ma bucur forte mult ca mai sunt si fete cu capul pe umeri care sa nu accepte sa fie prostite. Nu stiu ce sa iti zic sa faci... poti sta cu un baiat din plictiseala care sa iti ocupe timpul si incearca seara sa vorbesti mult la telefon cu o prietena, cu un baiat care sa iti dea sfaturi sa radeti, sa glumiti.
Ai grija de tine! :*

| fabulousheart a răspuns:

Se pare ca tot sunt cazuri de genul acesta. Si eu am trecut printr-o experienta aproape ca a ta. doar ca diferenta de varsta era mai mica. Descrierile pe care le-ai facut despre tip si situatii sunt identice. Cheia e INDIFERENTA! Gandeste-te ca ai o viata inainte si ca nu e singurul baiat. Nu ii permite cuiva sa se joace cu tine, in timp ce ai putea fi fericita langa altcineva. Recunosc ca si mie mi-a luat ceva timp sa renunt sa-l caut sau sa dau atentie "geloziilor" pe care le facea aiurea, ca nu ii pasa de mine dar acum pot sa spun ca sunt o persoana norocoasa ca am scapat de toata nebunia aia si ca am gasit pe cineva care chiar sa ma faca fericita si sa ii pese de mine:* iti doresc si tie acelasi lucru. te pup