| catalinaioana a întrebat:

Am o mare dilema,. am fost acum ceva vreme la o iesire cu colegii si am dormit o noapte pe acolo. tinand cont ca am o relatie de mai bine de 3 ani cu cineva nu am putut sa ii rezist unui coleg si aproape ca am facut-o cu el. chestia e ca atunci nu am vrut deoarece stiam ca sunt intr-o relatie si ma gandeam ca o pierd dar acu nu mai pot sa imi iau gandul de la el, ce pot sa fac? imi place de acest coleg de mai bine de 2 ani dar nu i-am spus-o niciodata.voi ce ati face in locul meu? ca mie imi vine sa plang cand stiu ca atunci cand suntem cu mai multi, nici nu prea imi acorda atentie deoarece zice ca nu vrea sa afle nimeni ce am facut noi, dar cand suntem numai noi ar sari pe mine in fiecare minut si nu mi-ar mai da drumu sa plec.dar mai e o problema, noi nu mai putem sa fim singuri undeva deoarece ne intalnim decat la scoala...

Răspuns Câştigător
| 26Geo a răspuns:

Raspunsul e simplu, dar complicat.Alege-l pe cel cu care te simti mai bine, pentru care ai sentimente, care te face sa te simti unica, sa simti ceva mai mult pentru el decat o "prietenie" de 2 sau 3 ani,pentru ca nu conteaza cu cine esti intr-o relatie,conteaza cu cine te simti tu bine,sa te simti in pielea ta,la cine te gandesti tu cel mai mult,de cine iti e tie dor mai tare, langa acea persoana vrei sa fii.Cel mai bine e, dupa ce iti dai seama, e sa fii sincera cu amandoi, chiar daca asta inseamna sa nu ramai cu niciunul din ei.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Colegul tau a vazut ca esti interesata de sex si nu ai probelme de morala, ca te culci practic cu usurinta cu oricine si nu ai o relatie in care sa existe fidelitate, respect, etc si acum vrea sa profite de asta. daca asta iti doresti si tu, spune-i partenerului tau de viata si apoi continua (presupun ca nu are nimic impotriva de vreme ce a acceptat deja faza anterioara). ai grija sa nu mai afle altcineva, fiindca e rusinos pentru un baiat sa se afle ca s-a culcat cu o femeie de genul asta, deci tipul cu care ai o aventura va vrea, normal, sa tina aventura secreta ca sa nu rada toti de el.

greece12
| greece12 a răspuns:

Ce-ar fi daca ai incerca sa gandesti putin la rece,inainte sa faci vreo greseala ireparabila?
Initial,ai refuzat gandindu-te la relatia ta,bun gand.
Acum,pentru ca ti-a fost starnita curiozitatea,tii sa-ti faci cheful,orice-ar fi,iti vine sa plangi si cauti "locatii"!
Iar el iti da clar de inteles ca asta e singura cerinta pe care ti-ar putea-o satisface,o partida de sex si nimic altceva,in caz contrar nu s-ar ascunde de toata lumea, ti-ar cere clar sa te desparti, sa iesi din relatia ta si sa fii cu el.
Acum, te intreb eu, merita o partida de sex sa sacrifici o relatie de 3 ani?
Daca raspunsul tau e afirmativ, atunci cere-i lui sa gaseasca locul, la el acasa, la tine, nu stiu.
Dar nu te vad bine...mai gandeste-te.

| catalinaioana explică (pentru greece12):

Chestia e ca nu vreau sa renunt la relatia mea deoarece m-am atasat mult de iubitul meu si char daca relatia mea s-a cam racit parca nu prea imi vine sa dau cu piciorul la 3 ani dar parca am asteptat prea mult momentele acelea cu acest coleg;

| greece12 a răspuns (pentru catalinaioana):

Nu poti fi cu fundul in doua luntri,asa ca gandeste-te foarte bine.
Daca inseli,niciodata nu vei mai fi aceeasi,iti poti lua ramas bun de la relatia ta.
Esti starnita si excitata,acum si el abia asteapta,stie ca esti gata sa cedezi si e incantat sa te aiba o data, de doua ori.
Pe urma ne vei posta "Am facut o greseala enorma, sunt disperata!"
Ei, NU fa greseala asta!
Mai bine razand si cu curiozitatea nesatisfacuta, decat plangand singura si folosita!

| nesuferit a răspuns:

Ai o relatie de 3 ani, totusi iti place de tipu asta de 2 ani... imi scapa mie ceva? cati ani ai 12-13?

| catalinaioana explică (pentru nesuferit):

Avem amandoi 19(eu si colegul meu)

| Oana92 a răspuns:

Daca il placi pe el de atata timp de ce ii ocupi ani din viata prietenului tau? Tu esti fericita in cazul asta?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa alegi intre cei doi.S-ar putea ca si noul amic sa fie in situatia ta.Lucrurile astea, pana la urma ies la lumina si nu prea benefic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eu zic să alegi pe unul din ei.
Cine aleargă după doi iepuri, nu prinde niciunul!
Te pup!

| e1xtz a răspuns:

Alege sa nu fii o zdreanta ipocrita...si daca vrei pe altul desparte-te de al tau. oricum cine e predispus sa insele o face o data de doua ori, si tot asa, daca asta iti este felul o sa il inseli si pe ala cu care o sa te mariti si o sa ii faci copii.tu decizi, e plina lumea si de cazuri de astea

| Raiiiisa a răspuns:

Fapta e consumata.O data ce ai inselat, acum esti tentata sa o faci si a2-a oara si probabil ca dupa 3 ani de relatie te-ai saturat de iubitul tau, mai ales daca spui ca relatia dintre voi 2 s-a racit.
Chiar daca aveti 3 ani de relatie, sa nu tragi niciodata de cineva doar pentru timpul ce l-ai petrecut cu el si ca nu vrei sa dai cu piciorul la 3 ani. Daca nu mai tii la el si te gandesti doar la acei ani, mai bine nu.Dar ai grija ca s-ar putea ca sa ramai si fara colegul tau si fara iubitul tau.Asta se intampla cand nu stii ce vrei.Pana cand nu vei termina cu prietenul tau, nu cred ca vei mai avea mult nici cu colegul, pentru ca niciunui baiat nu-i prea convine situatia de a fi pus pe locul 2!
Tu stii cel mai bine ce-ti doresti, dar gandeste-te mereu de 2 ori inainte sa faci ceva ca sa nu plangi la urma.

| Liliana1981 a răspuns:

Se numeste tensiune sexuala si probabil ca o sa tina pana faci sex cu el. E precum fructul interzis, visezi la el atata timp cat nu-l poti avea... dupa aceea se termina. Si cand s-o termina ramai cu sentimentul de vinovatie si probabil si cu relatia distrusa. Uneori e bine sa lasi lucrurile asa cum sunt. happy

| stef112 a răspuns:

Poi asta depinde de cati ani ai...Eu te-as sfatui sa ii propui sa fiti impreuna dar sa te cuclcicu el..nu stiu daca e asa ok(depinde de varsta) deci..Bafta!

| Madut21 a răspuns:

Cine fuge dupa 2 iepuri nu prinde niciunul. Alege unul din ei. ''daca iubesti doua persoane in acelasi timp alege-o pe a doua deoarece daca o iubeai destul de mult pe prima nu te mai indragosteai de a doua ''. Ramane la alegerea ta pe cine alegi acum big grin

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Pe scurt- tarfulita micabatting eyelashes

| LemonGreen a răspuns:

Isi bate joc de tine...