| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare intrebarebig grin eu obisnuiesc sa ma rog foarte des, si de ex odata cand m-am rugat, in timpul rugaciunii eram foarte nelinistita si disperata, plangeam si apoi dupa ce m-am asezat pe spate in pat mi s-a asternut in suflet o mare pace launtrica si sufleteasca de parca mi-ar fi luat cineva piatra de pe inima. m-am mai rugat alta data la fel, in legatura cu acelasi subiect si iar mi s-a asternut in suflet o pace atat de mare de am adormit linistita foarte repede.sa inteleg ca pacea inseamna raspuns pozitiv la cererea mea? va rog interpretatzi cum stitibig grin mersi:Xbig grinsad

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

Buna! Cere si ti se va da... Ai cerut chiar si inconstient, dar ai primit constient; bucura-te, rugaciunile iti sunt ascultate! Multumeste-i Domnului pentru tot, inclusiv intristari si iubirea va fructifica in viata ta precum culorile curcubeului dupa ploaie. Fii binecuvantata!

9 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Pai ai vazut? Rugaciunea ne face sa fim mai eliberati de griji, stres.

| Cryssy a răspuns:

Da... te-ai rugat din inima, din suflet...

dar eu nu inteleg ceva.thinking de ce ai postat intrebarea in categoria asta...in fine...

te-am pupat!

| cioko19 a răspuns:

Da, eu asa cred.
Cum zicea si deea.rugaciunea a fost din suflet.
Nu e la fel daca o zici din suflet.sau doar asa.repede,un-doi.doar ca sa fie zisa.
Bravo, ramai la fel de credincioasa cum esti acum:*!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Da de ce intrebarea despre Dumnezeu e pusa la categoria Dragoste&sex rolling on the floor mna fain fain ce pot sa spunlaughing

| Nastia a răspuns:

Dumnezeu te-a ascultat si te-a linistit in semn k va avea EL grija de tine... te va ajuta cumva.

| turist a răspuns:

Rugaciunea ti-a adus pacea sufleteasca! Pacea pe care o simti in suflet e linistea sufleteasca care se datoreaza a ceea ce numim noi rugaciune, meditatie sau orice altceva ce se leaga de aceea putere divina care coordoneaza sufletele noastre... unii o numesc Dumnezeu, altii Iehova, altii Alah sau cine stie mai cum...

| Deea_4962 a răspuns:

Rugaciunea ta a fost din suflet!

Si cred ca pentru asta ti "s-a luat piatra de pe inima".

| nu-vreau-nume a răspuns:

Pentru viitor fi mai atenta la ce categorie postezi.
ce zici tu si ce e aici, e cu totul contrar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Felicitari, nu stiu cat de multi tineri se mai roaga in ziua de azi si mai ales atat de des si din suflet cum o faci tu. Sunt curios oare cati din cei care ti-au raspuns se roaga la fel de des straight face. Bafta