| Lalalalalala19 a întrebat:

Am o mare problema.acum ceva timp, l-am cunoscut pe acest tip. si mi-a atras atentia din prima. am fost prieteni buni, dupa care ne-am certat.si acum suntem prieteni din nou.il plac si nu i-am zis-o niciodata.acum incerc sa uit de el si parca reusesc incetul cu incetul intre timp, a aparut un nou tip care mi-a spus de multe ori ca ma iubeste si ca ma place, un prieten mai vechi de al meu de care mi-a placut anul trecut.si el ma place anul asta.nu stiu ce sa fac... mi-a zis ca ma place si.as vrea sa incep o relatie cu el, doar ca imi e cam frica, pentru ca nu am avut inca primul sarut, am vrut sa fie ceva special. ce ziceti sa incerc sa vad daca iasa ceva cu tipul asta si sa il uit pe celalalt?straight face

Răspuns Câştigător
| ƒєтιтѕSα a răspuns:

Dupa mine ar fi sa te intalnesti cu cel care iti spune ca te iubeste! nu stiu, poate e baiatul potrivit si nu o sa-ti para rau!winking

4 răspunsuri:
| Lavidaloca a răspuns:

Spune-i primului baiat(daca am inteles eu bine)ca iti place de el si asa o sa vezi cum reactioneaza. Daca o sa spuna ca nu vrea nimic cu tine si te vede ca pe o prietena incearca cu al2-lea. laughing

| rikkimady16 a răspuns:

Eu spun sa incerci cu cel care te iubeste. Si eu sunt sau am fost mai bine zis intr-o situatie asemanatoare doar ca eu am facut stupida prostie sa ii spun celui care nu ma placea ca il plac si dupa nu am mai vorbit cu el pentru ca ma refuzase si celalalt care chiar ma placea s-a suparat pe mine...asa ca eu iti spun sa incerci cu al 2 pentru ca tu poti sa te schimbi adica daca o sa il accepti pe cel de al 2 depinde de tine ca relatie sa functioneze dar daca incerci sa il faci pe primul sa te placa o sa fie mai greu. Nu stiu daca ai inteles ce am vrut eu sa spun dar oricum sper sa il alegi pe al 2.

| geobyxxx a răspuns:

Parerea mea este sa incerci sa stai cu cel care te-ai certat. pentru ca de el ati place nu? pai si atunci ia-o si u logic. pentru ce sa stai cu acela care te iubeste doar de dragu de a sta cu el si de ai rani sentimentele?

| Lalalalalala19 explică (pentru geobyxxx):

Da dar faza e ca tipu ala, nu ma vede in felu respectiv.niciodata nu am fost mai mult decat prieteni foarte buni.