| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema. Deci, am sa va povestesc in mare. Sunt impreuna cu o fata de jumatate de an, o iubesc enorm, si ea pe mine, dar ne certam aproape in fiecare zi. in fine, inainte de ea, eu am mai iubit o fata vreo 2 ani dar nu am fost cu ea, doar m-am sarutat odata, si au trecut aproape 2 ani de cand nu mai vorbeam deloc cu ea si apoi am ajuns sa o iubesc pe cea de a doua Maria. Problema e ca in fiecare zi ma gandesc la Cristina, prima iubire. Desi nu mult, 90% din zi ma gandesc la Maria dar uneori ma mai gandesc si la Cris. si asta ma deranjeaza tare. Eu nu o mai iubesc pe Cris dar nu stiu de ce nu mi-o pot scoate din cap, si faza e ca o iubesc mai mult ca orice pe Maria, de ex. sunt foarte gelos, daca cineva o atinge sau ea pe cineva mor de gelozie, nu suport sa vorbeasca cu alt baiat, O ADOR! dar nu stiu de ce uneori imi mai trece prin minte Cristina.
Va rog sa imi spuneti ce inseamna asta crying mai am sentimente pentru prima sau de ce? Eu nu mai simt nimic pentru ea dar nu stiu cum naiba de "imi mai bantuie gandul". Eu vreau sa raman cu Maria pentru toata viata si ea la fel dar totusi nu stiu de ce ma mai gandesc la prima. crying ma termina chestia asta pe dinauntru, sad

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ar fi chiar păcat să putem uita toate „trecutele iubiri".
Părerea mea...

| SkyPilot a răspuns:

Nu vei putea sa o uiti complet niciodata. Te vei gandi la ea din ce in ce mai putin, dar ti-o vei aminti si peste ani. Cat timp nu mai simti nici atractie pentru ea nici gelozie, nu ai nici o problema. Mergi inainte cu viata ta si cand ti-o amintesti, muta-ti gandul la problemele tale.

| WgStefan a răspuns (pentru SkyPilot):

Sper sa o uit de tot pentru ca incep sa ma urasc din cauza asta, parca as vrea s-o omor!

| SkyPilot a răspuns (pentru WgStefan):

Nici tu nici ea nu aveti nici o vina. Nu prea inteleg de ce esti atat de blocat pe ea daca nu a fost a ta. Parerea mea este sa stai linistit, nu it face nici un fel de probleme, timpul le rezolva pe toate. Nu cumva sa spui altcuiva ca ai astfel de ganduri, ca iti pierzi prietena.
Si sa stii ca se poate si mult mai rau.

| stark47 a răspuns:

Dude,am 23 de ani si eu am o fata doua in minte pe care nu mi le pot scoate ori ce as face.
da,sunt fericit cand sunt intr-o relatie dar uneori fara sa vreau imi apar in minte,ceea ce ma face sa cred ca dupa anumite relatii,sentimente,ramanem cu "sechele", ceea ce nu e neaparat un lucru rau, poate in felul asta ne aducem aminte ce am facut gresit de am pierdut o asa persoana la care am tinut atat de mult.
gandeste-te la problema asta ca la o iritatie, nu te mananca mereu, ci doar uneori...nu te duci la doctor pentru asta happy si daca nu te scarpini, va trece de la sine

| anonim_4396 explică (pentru stark47):

Pai stiu ca sunt unele zile in care nu prea ma gandesc dar uneori imi vine in gand fosta, desi tot timpul mi-e gandul la actuala. Dar nu o mai iubesc pe fosta pentru ca daca o vad cu cineva nu simt nimic gelozie, dar pe actuala sunt mort dupa ea, obsedat, sunt extrem de gelos cand e vorba de ea dar macar si ea e la fel. Totusi, uneori chiar ma deranjeaza lucrul asta, ca ma gandesc la fosta!

| AdiNutuu a răspuns:

Si eu ma mai gandesc la o fata dar fetele vin pleaca nu te atasa prea mult de o persoana pana la o varsta foarte mare