| sweetdreams_1504 a întrebat:

Am o mare problema, duminica trecuta am luat pilula de a doua zi, in urma unui contact...saptamana aceasta s a intamplat acelasi lucru si ar fi trebuit sa iau tot duminica pentru a doua oara, aceeasi pilula. Vreau sa stiu cat timp isi face efectul pastiluta si daca mai e necesar sa o iau?,(stiu ca am voia de doua ori pe an, odata la 6 luni), dar daca e necesar ca sa nu raman insarcinata asta e.Maine se fac 48 de ore.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pana la prima menstruatie dupa prima pilula de a doua zi, orice ai lua nu mai are nici un efect. Ce ginecolog nebun ti-a dat asa ceva? Presupun ca stii ca pilula de a doua zi nu se ia fara consult ginecologic in prealabil. Oricum, a doua are doar efecte adverse, daca a fost sa se instaleze sarcina, s-a instalat.

| daddu a răspuns:

Nu fa sex. Nu o sa mai trebuiasca sa iei pilula, aa si ca sa te nemultumesc de tot, sa stii ca poti sa ai probleme daca iei prea des pilula aceea.

| deni_6616 a răspuns:

O sa iti distrugi organismul i-a pilula dar mai bine te-ai gandi la anticonceptionale pe viitor:*ai grija

| nicolll a răspuns:

Nu cred ca are nimic, mai bine pilula decat avort, mai bine precauta decat ca mine si acum stau in stres ca nu am luat-o

| fred_1478 a răspuns:

Iao din nou si alta data ia anti conceptionale