| yna_5566 a întrebat:

Am o mica mare problema:e a patra oara cand fac sex si nu mi se intaresc sfarcurile, nu mi se umezeste vaginu, si in plus simt mai multa durere decat placere (nu ma excit). De ce?sad

Răspuns Câştigător
| Uca_1100 a răspuns:

Incearca sa nu va dezbracati direct si hop ti-o baga...nu are farmec.Stati si voi la inceput imbracati, pipaiti-va, dezbracati-va usor, cu saruturi pe gat si normal ca nu ti se umezeste vaginu ca nu esti excitata deloc daca sare direct pe tine.Prelungiti preludiul si ai sa vezi ca o sa te exciti.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai nene, dar ala te mangaie cat de cat, vrei si tu sau accepti asa, aiurea-n tramvai de plictiseala, sau altceva?! Nu te saruta pe sani, etc, inainte?! Spune-i sa te mangaie cat mai mult, pana simti ca esti umeda! Voi nu ati facut (sau macar tu, cu altul?!) Petting?! Mai poti fi si stresata de cine stie ce, si de aceea nu merge. Incearca sa bei un pahar de vin rosu inainte cu 20 de minute, ca sa te relaxezi, si mai roaga-l sa-ti faca si putin masaj cu un ulei aromat, de la magazinul de produse naturiste, sau faceti dus impreuna, jucati-va, etc.

Daca nici asa nu va merge, sa te duci neaparat la un consult, ca nu e ceva in regula! Nu ai fost abuzata sau ceva de gen, nu?!

| Zenithf a răspuns:

Ati avut preludiu? Cum, ma intrebi ce-i aia?
Nu este normal sa faci sex cat timp nu simti ca vrei asta, si simti ca vrei asta cand, cum sa zic eu: "vibrezi" daca te atinge el.
Trebuie sa fiti, mai ales el, atenti la atmosfera, sa te atraga in "capcana" lui, unde tu sa-i cazi prada. Ori nu-i decat un animal ce gandeste cu *bip*.
P. S. sper ca va protejati cum trebuie, prezervativul?
http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm

| Pho3nix a răspuns:

Poi voi sariti direct la contactul sexual?
Mai intai trebuie preludiul. happy
Take it easy.

| jolie a răspuns:

Pentru ca lipseste preludiul nu esti excitata daca ati face petting inainte totul ar fi ok sau poate nu o faci cu pers. potrivita nu te atrage suficient nu simti fluturasi in stomacwinking

| Adriana_8922 a răspuns:

Dap preludiul e folositor dar daca tot nu ''functioneaza'' mergi la gineocologlaughing