| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema:am 13 ani si nu am nici o prietena. Poate ma ajuta unul dintre voi sau poate imi gasesc o prietena aici pe TPU atata timp cat e domiciliata in judetul Suceava(sau in localitatea Radauti).Ce ar trebui sa fac acum?

9 răspunsuri:
| jolidon a răspuns:

Nu iti face griji. De regula la varsta de 13 ani putini baieti au prietenehappy. Colegii mei in clasa a 12-a isi fac prima prietena de abialaughing. mai asteapta. daca arati ca vrei neaparat sa iti faci prietena nu vei atrage deloc. ASteapta sa iti placa una mult de tot si fa pasul. Nu grabi lucrurilekiss

| Nordic a răspuns:

Ai 13 ani şi nu ai nici o prietenă... Oau ce cataclism. În curând voi auzi: "Bună, am 12 ani şi încă nu sunt însurat".

| Hevnoraak a răspuns:

De ce te grabeşti, nu ai timp toată viaţa?
Dacă vrei să îţi gaseşti o prietenă, trebuie să fi foarte sociabil şi să ai curaj. Locuri bune de întâlnit fete sunt prin parcuri la şcoală chiar şi la bibliotecă.Şi ca ai şanse mai mari, te îmbraci decent, puţin parfum etc. şi nu încerca să te dai în spectacol că asta nu merge întodeauna.

| adriang95 a răspuns:

1. Stai bland, prietene... eu am 16 si nicio relatie la activ (si nu consider nimic rau in asta).
2. Acum ar trebui sa inveti inca (la carte/scoala ma refer)... asteapta pana la 15-16 ani, cand vei fi invitat la majorate si vezi acolo si distractie.
(vai, doamne... generatia mea chiar e de trecere. cand la 13 ani noi ne bateam joc de tocilarii din generala, acum ei cauta sex... SI AU TRECUT DOAR 3 ANI!)

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Matrimoniale pe TPUlaughing. Eşti tânăr încă, distrează-te ca băieţii cât mai poţi că apoi când sar fetele pe tine e jale, nu o să mai ai cum să faci unele lucruri

| lukeskywalker a răspuns:

Pai daca ai 13 ani si n-ai prieten viata ta nu mai are rost, esti batran si o sa fii singur toata viata si nimeni nu o sa te placa niciodata...laughingce trebuie sa faci acum? sa stai calm, sa nu fii disperat(un anunt matrimonial pe un site inseamna disperare) o sa ai o prietena la un moment dat...

| kidutza04 a răspuns:

Iesi intr-o seara in club la jeak si sigur citi gasesti una acolo dar in primul rand esti cam mic pentru o prietena

| lukeskywalker a răspuns (pentru kidutza04):

Trimite si tu copii de 13 ani ca sa se "combine"intr-un barlaughingsi cam cate fete potrivite pentru varsta lui extrem de "inaintata"ar gasi acolo?