| alexa19 a întrebat:

Am o mica problema si as avea de niste sfaturi de la voisad. cred ca prietenul meu s-a suparat pe mine in seara asta si cred ca are tot dreptulsad sa va spun si de ce.Eu i-am promis lui ca numai fumez, ca ma voi lasa si eram odata afara cu niste prieteni de ai mei si am tras decat un fum pentru ca simteam nevoia si unul din prietenii lui care a trecut pe acolo m-a vazut si i-a spus luisad. L-am intrebat daca este suparat si el a spus"poate ca da, poate ca nu"dar eu il simt suparatsad
Ce as face ca sa numai fie suparatsad?

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Spune-i de ce ai fumat, si promite-i ca nu o s-o mai faci.

3 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Incearca sa renunti de tot la acest viciu urat ..nu faci decat sa iti omori plamanii iar prietenul tau ti-a cerut sa renunti pentru ca stie ca iti fac rau. Poate tu nu simti acum dar pe la 30 35 de ani o sa i dai dreptate si o sa intelegi de ce s-a suparat pe tine.
Demonsteaza-i ca poti renunta ocupati timpul cu alceva iar pofta pentru fumat dispare.
Iar in timp daca vede ca te-ai tinut de promisiune nu vei avea de castigat decat TU!

| popmirgea1999 a răspuns:

Cand te mai intalnesti cu el fai un oral si trece

| Vulturica a răspuns:

"Supararea" lui demonstreaza ca tine la tine si la sanatatea ta.
Trebuie sa-i spui sa te inteleaga ca te vei lasa dar nu poti dintr-o data, incetul cu incetul dar va trebui sa te lasi, pentru ca fumatul nu-ti aduce decat boala.