| Sotyy a întrebat:

Am o mica\mare problema care as vrea sa ma interesez... Mai inainte am vorbit cu o fata, m-am indragostit de ea, ei ii placea de mine, vorbeam cu ea, radea la glumele mele, dar, dupa ceva timp parca am vazut-o mai retrasa cu mine si m-am gandit sa ii las ceva timp sa se mai gandeasca... si cred ca marea mea greseala a fost ca nu am bagat-o in sema de ceva timp si decate ori aveam ocazia sa ne intalnim parca era frica sau teama aia ca " daca o salut ea o sa imi raspunda?". Si intrebarea mea este " Cum sa fac sa vorbesc din nou cu ea si sa nu imi fie teama sa nu ma respinge? ":

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti inima in dinti daca tii cu adevarat la fata asta si daca nu ai intentii sa o folosesti si apoi sa o lepezi ca pe un gunoi. Te duci la ea si ii spui ca o placi, daca o placi, o intrebi ce face, creezi un context oportun pentru o noua sansa sau intalnire si foloseste-ti imaginatia. Du-te la ea fara sa gandesti prea mult.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

O opresti si-i spui direct ca o iubesti cu adevarat.

| krypton1234 a răspuns:

O bagi in seama o saluti nu ai nimic de pierdut

| StephyBlack a răspuns:

Pur si simplu, nu trebuie sa iti fie teama! Vorbește cu ea pana nu este prea tarziu pentru ca daca nu o faci o sa iti para rau!