| anonim_4396 a întrebat:

Mda. Iubitul s-a despartit de mine cu motivul ca nu aveam forme chiar daca noi am fost impreuna 1 luna, aproape 2... Am vorbit cu un fost coleg pe care nu l-am vazut de cativa ani si nici el pe mine, ne-am trimis poze, si el chiar ma place si vrea sa ne intalnim in weekend. Problema e ca mi-e frica de un refuz, mi-e teama ca si el ma va respinge ca sunt mai scunda si mai slabuta. sad Sa ma intalnesc cu el?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, draga mea, gandesti gresit...
Vreau sa iti spun ca cine te place, te place asa cum esti tu, fiecare om e frumos in felul lui si sigur ai si tu multe calitati care trebuie sa le pui in valoare; trebuie sa ai incredere in tine si sa nu te interiorizezi si nici sa nu te consideri neatragatoare ca nu e asa;
nu conteaza ce spune unu si altul important e sa te simti tu bine in pielea ta si un baiat care se plangr de cum arati nu te merita si nu te iubeste, dar ai sa vezi ca vei intalni un baiat care sa te iubeasca si sa te accepte asa cum esti tu.
Gandeste pozitiv si nu trebuie sa iti fie rusine de tine, esti asa cum esti, fi naturala, fi tu insuti, increderea in tine spune tot! Nu trebuie sa te gandesti ca acel baiat te-ar refuza, poate ca lui i-ar place de tine asa cum esti, scoate-ti in evidenta calitatiile si nu baga in seama defectele; daca esti mai scunda si mai slabuta nu inseamna ca ai fi urata sau ca nu te-ar putea placea nimeni, total gresit.
Oricine are dreptul la iubire si fericire, cine stie, poate acest baiat te va iubi asa cum esti si asa cum meriti si te va face fericita, nu trebuie sa te subestimezi; vezi, asa eram si eu inainte, ma credeam urata foc si mi-era rusine sa ma vad cu baieti ca credeam ca nu se vor uita la mine si ma desconsideram. Dar apoi mi-am dat seama ca daca eu nu ma plac, atunci cine sa ma placa? Am inceput a am incredere in mine, sa gandesc pozitiv, sa fiu cu zambetul pe buze si desi am defecte ca oricare, incerc sa le ascund si sa scot in evidenta ce am mai frumos, sincer de cand am mai multa incredere in mine si baietii stau prin preajma mea, pacat ca inima mea e data deja!hee hee

| Alisa a răspuns:

In primul rand incearca sa ai mai multa incredere in tine, sa fii sigura pe tine, si ceilalti te vor privi altfel. Nu trebuie sa te intereseze ce spun ceilalti. Fii mandra de tine si apreciaza-te asa cum esti, si nu pune la suflet vorbele celorlalti.
Cine te iubeste, te iubeste asa cum esti, fara sa te schimbe sau sa vrea mai mult decat ai.
Du-te si intalneste-te cu el, in calitate de prieteni, si daca e sa fiti impreuna, veti fi pe parcurs, nu de la prima intalnire. Daca va plceti si va simtit bine impreuna, mai iesiti de cateva ori impreuna si eventual, apoi incepeti o relatie.
Daca e sa nu aveti vreo relatie, ramaneti prieteni, si nu trebuie sa te simti dezamagita, daca va fi sa nu aveti vreo relatie. Toate la timpul lor, nu te grabi. O sa apara si la tine, mai devreme sau mai tarziu, acel baiat care sa te aprecieze din toate punctele de vedere, asa cum esti tu ca persoana, si cu defecte si calitati, fara sa incerce sa schimbe ceva la tine.
Numai bine!

| Dominicc a răspuns:

Hmm. teama lucreaza pentru tine nu impotriva ta.
deci daca tot ai fost refuzata pana acum. ce se intampal inca o data? nu cred ca mai e chiar asa.

apoi. daca ai parea putin mai sigura pe tine si nu ai mai da atentie formelor. ai fi mai greu putin de cucerit.
daca daca tu te plangi unui baiat de forme. te ia drept nesigura si normal ca are curaj sa te refuze.

| tyana a răspuns:

Problema e ca tu nu ai incredere in tine, in felul cum arati nu ca el sau altul te va refuza.Nimeni nu e perfect, mereu vor exista oameni care sa te placa sau care nu te vor place, important e ca tu sa te placi! Esti o persoana unica, ai calitati si defecte la fel ca toata lumea, important e sa iti descoperi calitatile daca nu ai facut-o pana acum si sa fii constienta de ele. Daca tu te placi si te respecti o vor face si cei din jurul tau. Femeile care au incredere in ele sunt ca un magnet pentru cei din jur si nu sunt toate fotomodele!happy

| RaluE a răspuns:

DA! Daca intr-adevar te place cu adevarat, te va accepta asa cum esti. Acum depinde si de varsta ta, dar daca esti micuta (13-14 sau chiar 15) mai asteapta, timp ai sa te dezvolti. Nu vine sfarsitul lumii daca tu nu ai forme.
Intalneste-te cu acel baiat si vei vedea ca va fi ceva frumos love struck (asta daca el chiar te place). Succes, si fii mai optimista kiss!

| eugem35 a răspuns:

Da du-te si intalnestete cu el nu ti fie teama bafta nu ai nimic de pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa sti ca nu toti baietii se uita prima data la corp! sunt unii baietii pentru care caracterul conteaza mai mult decat fizicul!

| anemary1987 a răspuns:

Stai linistita daca esti mai slabute si nu ai forme nu asta conteaza important este sufletul; eu am 22 ani si suntscunda si am 46 kg si nu vad nimic rau in asta, nu am sanii mari chiar daca sunt o mamica tanara; iar ex-ul daca vrea sa aiba o fata cu forme mai proeminente il poti sfatui sa mearga la o agentie de manechine unde acolo va gasi poate o fata p gustul lui dar cu conditia ca si el sa fie un fat frumos; nu fii bleguta si intalneste-te cu acel baiat caruia i-ai trimis poze si stai linistita nu trebuie sa te simti frustrata doar ca nu ai forme!