| lebadaneagra a întrebat:

Am o nelamurire. Ieri am facut peeting cu prietenul meu. Eram amadoi dezbracati si ma atins..ideea e ca sunt virgina. Deci pot ramane insarcinata sau sa iau vreo boala daca nu a existat penetrare?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De asta nu ma incruc eu cu virgine, uite ce aberati irationale scot pe gura. mi mila de prietenul tau

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin petting exista posibilitatea de a-i transmite partenerului un eventual BTS bineinteles daca esti purtator de asa ceva.Insa este mai greu de a ramane insarcinata deoarece pentru asa ceva obligatoriu ar trebui sa fii in perioada fertila a ciclului menstrual. Pe de alta parte este strict necesara si existenta spermei dar si mai important ca aceasta sa ajunga/patrunda in vaginul tau.In cazul in care nu se intrunesc aceste conditii obligatorii puteti sa va "pettingaliti" pana la adanci batraneti. Distractie placuta.

| mihai69 a răspuns:

Da și Da. Ambele sunt foarte posibile.

| Dariusuu a răspuns:

De prezervativ nu aţi auzit?

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu prea ai incredere in prietenul tau, ha? laughing
Cel mai bine ar fi sa ramai virgina, atata vreme cat tu habar n-ai cum ramane o femeie insarcinata. Eh, lasa! E mai "misto" sa faci "PETTING", decat sa stii si tu niste lucruri esentiale despre corpul tau, si despre femeie in general.

| VictorMarian a răspuns:

Daca sperma a ajuns in vagin da poti ramane inracrinata si poti lua si vreo boala.

| lebadaneagra explică:

Nu, sperma nu a ajuns in vagin.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru lebadaneagra):

In acest caz orice posibilitate de a ramane insarcinata este exclusa, egala cu ZERO Cat despre bolile cu transmitere sexuala te pot informa ca acestea sunt cazuri foarte rare si le+ai putea contacta doar facand sex cu persoane dubioase dintr-o anumita zona a societatii.