| Andreiu68 a întrebat:

Am o nelamurire! O relatie te poate schimba? Adica eu sunt mai timid, vorbesc doar daca sunt intrebat, nu caut bagare de seama aiurea, nu am vicii etc. Si sunt asa timid,imi e rusine oarecum sa vorbesc cu o fata,de ce oare? Si daca o sa am o relatie viitoare,fata sau relatia ma poate schimba,,in bine"? Adica pot sa scap de teama, timiditate, etc. FUNDA

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Invata sa te schimbi tu frate iarta-ma dar cu atitudinea asta simtita nu vei prea avea succes la fete apropie-te de grupuri de baieti tupeisti si ia notite de la ei

| corbulalbrosu a răspuns:

Socializarea, sau intretinerea chiar si a unei relatii de simpla prietenie, are darul de a-ti dezvolta limbajul, de a-ti modifica comportamentul de a te pregati pentru viata reala. Incearca sa lasi rusinea si temerile deoparte si imprieteneste-te cu o fata. In mod sigur te vei schimba, probabil in mod radical. Succes!

| WaterDrop a răspuns:

Orice forma de socializare, fie ca este o relatie, fie ca sunt prietenii, parintii, etc. te poate ajuta sa te schimbi in bine.O fata iti poate oferi echilibru in situatia asta si sa te ajute sa capeti mai multa incredere in tine, lucru care te va ajuta sa scapi si de timiditate.Insa sa stii ca revine daca nu mai tii legatura o vreme cu ea/ei, asa ca mai bine iti gasesti in tine puterea de a trece peste asta, pentru ca la urma urmei, nu te omoara nimeni daca esti mai indraznet happy

| ambicio a răspuns:

O relație te poate schimba foarte mult, în bine sau in rău datorită durerii provocate sau "regulilor" pe care vi le impuneți.

| AnaMaria23682 a răspuns:

Sa stii ca da te poate schimba... o relatie te poate schimba esti mai deschis cu persoana respectiva binee...aici depinde si de persoana. Dar in orice caz tu da tu singur te poti schimba si poti sa fi mai tupesit si toate cele sa stii ca nu este greu si eu am trecut prin asta si acum vorbesc cu oricine ...sa stii ca am incredere in tine si tu trebuie sa ai incredere in tine si atunci sa vezi cunoaşte lume noua. incearca sa iti dai cu parerea...winking hai bafta