| anonim_4396 a întrebat:

sunt timid si nu am voce, ce pot sa fac sa scap de timiditate? Am 18 ani fetele nu ma baga in seama, ca cred ca nu vorbesc cu ele.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Să îmcepi să prinzi mai mult curaj și să nu îți mai fie frică de faptul că ai putea spune ceva stânjenitor. Trebuie doar să ai puțină încredere în tine și totul o să vină de la sine.

| justanotheruser99 a răspuns:

Totul tine de mentalitate, nu te-ai nascut timid, ai devenit cu timpul. Ce poți sa faci? Propune-ti sa scapi de timiditate si vei reuși. Fii deschis, sociabil si simte-te bine in pielea ta, adică, nu te simții prost din cauza persoanelor care te critica pentru ca plina-i lumea de persoane ca astea. E mai greu la început, dar dupa prinzi curaj, deci : Mult succes!

| Printesa10TM a răspuns:

Poate te-ar baga in seama daca ai deschide o carte de gramatica!