| Crinutza_2223 a întrebat:

Am o pisica in varsta de un an si doua trei luni.Recent a inceput sa intre in calduri.

Ok.

Am dus-o la sat sa se intalneasca cu "baiatul". I-am inchis pe amandoi in aceeasi camera, dar ea a stat in permanenta ascunsa. Asa s-a intamplat de doua ori.Am renuntat, pentru. ca putea sa se imbolnaveasca( nu manca si statea pe rece)

sad Stiu ca daca nu face acest pas poate face cancer...

Nu mai stiu ce sa fac cu ea. Miorlaie incontinuu de dureri.

happyfunda

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Oare tie ti-ar place sa ai o stapana care sa te duca sa o faci cu un tip oarecare, necunoscut?
Asa sunt si pisicile. O perioada se vede cu mai multi motani (matalarie, mai clar), cam cateva zile, si isi alege ea unul care ii place.
Ar fi fost bine sa fii avut si un motan pentru ea, sa fii crescut 2.

| amanda33 a răspuns:

Buna
nu miorlaie de dureri
pisicile au dureri in timpul actului sexual pentru ca motanii detin pe suprafata penisului mici formaţiuni spinoase care se prind in peretele vaginal al pisicii. miorlaitul de care spui tu este "cantecul" prin care atrage masculii.
pisica isi alege singura partenerul. nu se imbolnaveste daca nu mananca si sta pe rece. este o metoda involuntara de a "linisti" organismul si pentru a il mentine in stari fiziologice normale adica : ea nu mananca ca e in calduri ( tu te gandesti la mancare cand ai chef de sex? nu cred happy ) de aceea prefera locurile racoroase pentru a reveni la starea normala si sa se poata hrani. e pisica ta? esti sigura ca are varsta asta? de obicei intra in calduri la 6 luni

| Biencush a răspuns:

Cauta alt motan, e clar ca cel prezent nu i-a fost pe plac.Las-o libera afara, gaseste singurica partener, daca nu te deranjeaza motanei corciti.

| Crinutza_2223 explică:

Da. e a mea. asta e varsta ei happybig grin