| Sniper10 a întrebat:

Am o poveste ff lunga, am cunoscut o tipa doar la telefon asa zic asa dintr-o greseala telefonica, eu am 22 de ani sunt student, iar despre ea am aflat ca are 28 de ani ii maritata dar acum ii in divort are un copil, si puratand tot felul de discutii cu eal la telefon am ajuns sa ma indragostesc de vocea ei, de felul ei, desi nu am vazut-o niciodata, eu sunt din suceava, ea din constanta, ea cica ar vrea o relatie si nu o sperie sa aiba o relatie cu mine, la fel si eu i-am zis ca as vrea sa fiu alaturi de ea si de copilul ei, nu m-ar deranja daca ea are un copil, atata timp cat exista iubire. i-am zis la tel intr-o zii ca o sa merg eu la ea ca vreua sa o cunosc chiar daca s-ar putea sa fie o relatie intre noi eu doresc sa o cunosc macar 10 min, sa o vad personal, si n-am mai stat pe ganduri si am sacrificat un examen pentru ea, m-am urcat in tren si am plecat la constantza doar sa o intalnesc. dar se pare ca ea nu a vrut sa vina sa ma vada, cica as putea sa ii creez probleme cu sotul ei. si mi-a jurat la telefon ca o sa vina peste 2 saptamani ea la mine si sa ma vada. au trecut acele saptamani iar in ultimile 3 zile are telefonul inchis. pfff ii km complicat, si eu i-am promis ca daca nu va veni voi face tot ce pot si o voi cautat cat de mult pot, macar sa o intalnesc pentru 10 minute si sa o salut sau sa stam la un suc, o cafea etc, am cautat diferite programe, sa ii aflu adresa dar nu am gasit nimic, offf ma simt asa de aiurea si as face oricee numai sa o cunosc. daca ar putea cineva va rog sa ma ajute sau sa imi zica cum as putea afla o adresa dupa numarul de telefon? sau sa imi dea niste sfaturi, astept raspuns, multumesc mult!

3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Salut în primul rînd trebuie să te gîndeşti serios să-ţi termini şcoala tipa asta are 28 de ani, are şi un copil probabil la şcoală, eu cred că ea nu sa gîndit că tu vei acţiona atît de repede şi vei merge să o cauţi, poate ai speriat-o puţin, faptul că ea ţi-a spus că îi faci probleme cu soţul înseamnă că totuşi ea doreşte să te protejeze să nu te bată ăla, poate că o fi violent, cel mai bine este să o uiţi, tu de fapt te-ai îndrăgostit de vocea ei, habar nu ai cum arată, nu ştii cum gîndeşte, de ce vrea să se despartă de soţ, deci sînt multe lucruri pe care tu nu le şti despre ea, dar te-ai grăbit să ajungi în Constanţa cu riscul de a pierde un examen important pentru tine, ca să nu faci nimic, fata aia şi-a închis telefonul, semn că nu a vrut să te vadă. Eu cred că nici nu te va căuta te-a păcălit, ţi-a dat ţeapă. Aşa sînt toate fetele, Nu te m-ai amărî singur şi încearcă să o uiţi.Mai ales că are şi un copil care nu te va considera niciodată tatăl lui pentru că nu eşti, şi mereu vor fi discuţii între tine şi ea din cauza copilului. Găseşte-ţi una de vîrsta ta.

| DrPedobear a răspuns:

Incearca sa apelezi la o emisiune TV, cum era cea a lui Mircea Radu. Sa-i spui pe un post national ca vrei sa ajungi sa o intalnesti, sa o cunosti mai bine si poate in felul acesta telespectatorii te vor ajuta s-o gasesti. Sau cine stie, poate chiar ea va raspunde chemarilor tale.

Mult succes!

| Sniper10 explică:

Faza cu sotul ei din cate mi-a spus ea, ee ca ea a avut o sora geamana si o murit intr-un accident de masina, si ia ramas un copil de numai 2 luni si a vrut s ail infieze, si pentru a puytea face asta cica trebuia sa fie maritata, si cica s-a maritat cu un coleg de facultate, si a stat cu tipul asta vreo 4 luni, iar in acest timp ea ar fi cumparat o casa in eforie, si acum cand ee in divort tipul ala are pretentie la casa, si vrea bani si juamte din valaorea casei reprezinta km in jur de 100 000 de euro, si judecatorul nu poate sa ii dea definivatul acela pana nu-i da fostului sot suma cat valoreaza jumate din casa, casa poata iesii din viata ei, cica intre ea si el nu exista nici un pic de legatura, ci pur si simplu i-a cerut ajutorul sa o ajute sa infieze un copil. ea mi-a zis ca vrea sa scape de el si sa se poata afisa cu mine, iar daca apar acum i-as putea crea probleme si sotul ar aveao la mana la proces si ar pica km prost. Nu stiu daca chiar ii cum zice ea ca ii place de mine, cum gandesc, cum vb, ca am un caracter puternic, am terminat un liceu militar, nu stiu ce anume, sau nu pot sa imi explic ce anume m-a facut sa ma indragostesc de ea, ii prima data cand mii se intampla asta. Ciudat, nebunie, nu stiu, o sa merg pana la capat indiferent de consecinte. Totul sau nimic, am aflat despre ea destule detalii si cum as putea sa o gasesc si sunt hotarat sa merg pana la capat, eu voi incerca...