| anamaria1306 a întrebat:

Am o prietena care a facut sex cu iubitul ei si au folsit prezervative dar el sa atins cu penisul de zona ei intima dupa acea... poate sa ramana insarcinata? Sau daca au folosit acelas servete...ea ma intrebat pe mine si eu nu am stiut ce sa ii raspund eu cred ca nu dar am auzit de cazui cu fete virgine ramase insarcinate doar pt ca iubitul lor sa atins de zona lor intima dupa ce si-a dat drumul si suntem cam nedumerite

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde in ce perioada a ciclului menstrual s-a petrecut sexul si daca a ejaculat inainte chiar si in prezervativ iar atingerea vaginului s-a petrecut ulterior. Se stie ca intotdeauna in uretra (canalul din penis) ramane o mica cantitate de sperma care dupa aproximativ 3-5 minute dupa ejaculare se va fluidiza si va incepe sa se scurga aproape imperceptibil din penis.Deci exista o mica probabilitate ce nu poate fi exclusa total. Multa sanatate.

| raMLesS a răspuns:

Dacă a ejacuat afară s-a şters cu şerveţelul şi a băgat iar înauntru poate să rămână, dacă s-au şters cu aceleaşi şerveţele rămâne. deci trebuia să facă tot protejat să ejacueze pe ea şi după să numai bage iară.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ba,sunt sanse mari sa ramana insarcinata daca dupa ce si-a dat ala drumul si a bagat capul fara prezervativ la ea in pasarica. daca erau chiar si cativa spermatozoizi pe cap, sunt sanse.S-au sters cu aceleasi servetele, la fel.
Acum depinde si de perioada

| anamaria1306 explică:

Eram cam a 12-13 zi de ciclu

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anamaria1306):

Daca joaca s-a petrecut in zilele specificate de tine acestea fiind considerate ca fiind zilele cu cel mai inalt grad de risc exista posibilitatea insa aceasta este extrem de mica.Sa stii ca totusi este destul de greu de a ramane gravida, nu este chiar atata de simplu cum considera unii de pe acest site. Multa sanatate.