| AndreeaMariaPop a întrebat:

Buna, am o intrebare pentru prietena mea.
Daca prietenul ei, a atins zona intima fara sa foloseasca prezervativ, doar a " mangaiat" zona cu "capul" poate sa ramana insarcinata?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.
Spermatozoizii au nevoie de temperatura interna a vaginului ca sa supravietuiasca,asta in primul rand.
Pe urma, au nevoie de detenta data de ejaculare, ejaculare care nu a avut loc.
Cu alte cuvinte, daca nu a avut loc actul sexual complet si in perioada ei de ovulatie, sansa de sarcina e inexistenta.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa nu se mai joace cu puta baiatului ca-i creste burta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă e prietena ta, poate.

| Goete a răspuns:

Da
Nu devii infertila din cauza asta, stai linistita ca poti ramane insarcinata

| iulia0514 a răspuns:

Nu! Dar pe viitor nu va mai jucați ca o sa aveți surprize! Ar trebui sa va informați puțin Înainte sa va jucați jocuri de oamenii marii

| Maripapaia a răspuns:

În mod normal nu prea, dar orice e posibil.
Daca "prietena ta" este în perioada fertila și el avea lichid preejaculator pe capul penisului, și acel lichid a ajuns în vagin, este posibil.
Deci depinde, slabe șanse dar nu imposibil.