| MeMonaIoana a întrebat:

Am o prietena care mi-a pus o întrebare interesantă azi. Nu stie ce sa ii zică prietenului ei. Ea are 19 ani si nu a facut nici o data nici un fel de sex deci este virgina. Preblema este ca se masturbeaza si este destul de sigura ca himenul ei este rupt. Ea vrea sa ii zica prietenului ei ca e nu a facut nici o data sex insa daca himenul ei e rupt ar avea de explicat cum de sa întâmplat si nu ar vrea. Eu i-am spus sa ii spună ca este virgina pana la urma nu a fost intimă nici o data cu un băiat insa ea nu e sigura.

11 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Daca o iubeste, numai conteaza ca a facut sex inainte. Aici e testul suprematiei, daca ii spui nu vei afla daca te iubeste, daca nu I spui va ramane cu sechele... sau te fa jigni.

| mihai69 a răspuns:

Sinceritatea e cea mai bună. Să lase rușinea de-o parte - dacă nu poate, probabil că tipul nu e cel potrivit. Sau momentul.
Așadar, dacă nu poate vorbi deschis, ori mai așteaptă, ori schimbă amicul.

| neutrino a răspuns:

Fata nu mai este virgina nici macar pentru multi copii, baieti, de pe acest site. Nu conteaza ce tip de obiect si-a bagat in galerie ( cu toate ca eu cred ca si aici ti-a turnat o gogoasa mult folosita in asemenea cazuri), conteaza efectul.

| anonimg a răspuns:

Spune-i sa se casatoreasca si sa nu vorbeasca cu strainii de intimitatile ei.

| sofisis a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spuna adevarul exact asa cum ti l-a zis si tie.
El, daca e normal la cap, va rade eventual si va spune ca nu este nici o problema. Daca e nesigur si frustrat, o sa aiba dubii si o sa incerce sa faca investigatii sa vada daca ea spune adevarul. In cazul asta, eu m-as gandi mai bine daca sa fac pasul asta cu el sau nu.
Trecutul nu are nici o relevanta.Nu ar trebui sa isi faca atatea probleme.

| Alcyon a răspuns:

Dar cu ce s-a masturbat?! Cu coada de la matura? laughing Daca s-a masturbat doar cu degetul, himenul nu e rupt.

| LoriLoL a răspuns:

Ma indoiesc ca prietena ta ti-a spus ce face sub plapuma! haha ori esti tu chiar acea fata tongue las-o mai usor ca se rupe

| LoriLoL a răspuns:

Aa da si foarte interesanta intrebarea ta!

| corina000 a răspuns:

Si eu am avut himenul rupt inainte de "prima oara " si acuma dobitocul care m-a dezvirginat cu care am avut o relatie de doi ani spune la toata lumea ca nu am fost "fata mare ", asa ca sa aiba grija ce ii spune la ala

| Ntz_Radu_1997 a răspuns:

Virginitatea, nu inseamna DOAR sa se rupa himenul! Din punctul meu de vedere (chiar daca sunt baiat) o fata, chiar daca a mai facut sex inainte, este virgina pana va face sex cu baiatul ce simte ca il iubeste si este reciproc, iar daca el o iubeste, nu va conta ca mai este sau nu himenul acolowinking

| CristerC a răspuns:

Ar trebuii sa ii spună exact asta, ca este virgina dar se masturbeaza si crede ca himenul ei este rupt ( virgina înseamnă ca nu a avut contact cu alta persoana, chiar dacă folosește un vibrator, tot virgina este ) deci, nu are de ce sa ii dea Explicații!