| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, o sa fiu mai direct. Prietena mea sustine ca e virgina, dar
1) Avea himenul rupt
2)Era larga
3)Nu i-a curs niciodata sange cand a facut-o cu mine.
Ea a mai avut inainte de mine o relatie cu un baiat de 1 an jumate si sustine ca a facut doar oral cu el, dar am aflat ca ei prin luna a 8-a, a 9-a se gandeau unde sa o faca pentru prima data (ea a spus ca pana la urma s-au razgandit ca el voia in baie sa nu se murdareasca de sange, si ea voia in pat) dar nu stiu ce sa zic, plus ca de revelion au dormit impreuna si a spus ca si-au facut doar oral unul altuia. Ea m-a mintit cu mai multe lucruri, asa ca chiar nu stiu ce sa cred si va intreb pe voi. Multumesc anticipat!
PS- a mai avut o relatie cu un baiat, a durat doar 5 luni relatia lor, si el sustinea ca si lui i-a facut oral, dar ea a inceput sa planga si neaga si spune ca e un mincinos si ca nu e adevarat.

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

1. Himenul se poate rupe si de la bicicleta, sport sau masturbare.
2. Poate era foarte excitata, sau tu prea mic sau amandoua. Tu cate ai mai avut pana acum ca sa poti face o "apreciere" corecta, obiectiva?!
3. Sangerarea nu e obligatorie, pentru ca nu toate himenele au acelasi tip de vascularizatie, grosime si consistenta.
Se pare ca tu mai degraba ii cauti defecte, decat ai mare afectiune pentru ea!
Tu esti perfect, nu ai mintit niciodata, ea nu iti poate reprosa nimic oare?!
Dupa cum ai scris si gandesti, nu cred ca ai mai mult de 15 ani. Daca ai, iti prevad dificultati serioase in relatiile viitoare.

| CristianPopovici a răspuns (pentru PsihoSex):

Am 17, si am zis ca vreau o relatie bazata pe sinceritate. Mereu cand o intrebam ceva, la inceput, ma mintea, adevarul il aflam pe parcurs, ca recunostea pana la urma. I-am spus sa imi spuna adevarul, dar mereu cand o intreb i se schimba tonul vocii si nu ma priveste in ochi. Nu ii caut defecte, caut doar adevarul. A zis clar ca a si incercat sa o faca cu fostul ei dar cica "nu a intrat". La mine cum a intrat? Si atat de usor. Si, nu sunt "mic".

| MidnightR a răspuns (pentru CristianPopovici):

Ce mai e de discutat atunci?

| GdX a răspuns:

Pentru linistea ta sufleteasca, fata nu mai este virgina. Daca ati avut contact sexual si spui ca nu i-a curs nici cea mai mica picatura, clar nu mai este virgina. Cu o fata virgina, oricat de mult ar fi excitata, uda...etc...te chinui putin fiindca involuntar corpul ei opune o mica rezistenta. Imi pare rau pentru tine ca te minte. Nu conteaza cu cati a facut-o, conteaza ca minte. Bafta. Ia decizia inteleapta si gandeste-te bine.

| DeeaMarry a răspuns:

Ce mai conteaza daca a facut sau nu sex vaginal, din moment ce ti-a marturisit ca a facut oral? Adica mie mi se pare mult mai rau daca a facut oral.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Daca nu i-a curs sange deloc si era larga clar ca nu mai e virgina, nu inteleg de ce minte ca e virgina pana la urma nu e asa grav. Fa ce crezi tu ca e mai bine daca te minte in continuare pune punct relaiei, nu ai de ce sa traiesti cu o fata care minte de ingheata apele

| RAY a răspuns:

Doar nu o sa muriti imprena fi serios care e faza ca era sau nu virgina, cu toti mintim ce tu esti sfant? mai ales la varsta voastra multa maturitate aveti ce sa spun, nu crede in mitul monogamiei ca vei suferi omul e poligam o data tu sau ea veti insela ca asa e omul, asa ca fa sex cu ea cat poti cand numai o vrei next

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu inteleg de ce iti mai bati capul si iti pierzi timpul cu ea. Daca tu doresti o fata care sa fie atat virgina cat si perfecta cauta-ti alta care nu a avut pana in prezent nicio relatie cu un baiat. happy

| Emilian65 a răspuns:

Daca tu vrei cu adevarat fata virgina, cauta o virgina si fa sex cu ea.

| CuriousStuff a răspuns:

Din moment ce a facut oral nu mai e virgina din start...

| claaau a răspuns (pentru CuriousStuff):

Cum adica?

| CuriousStuff a răspuns (pentru claaau):

Virgina inseamna sa nu faci niciun fel de sex: vaginal, anal sau oral. Daca nu faci vaginal dar faci oral si anal nu mai esti virgina... La fel si daca faci doar oral. Si daca ai facut doar sex oral nu mai esti virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-a mintit. Te minte des, nu vad care e problema.

| SatanLovesYou a răspuns:

Tu sustii ca te deranjeaza mai mult faptul ca-ti ascunde adevarul, insa eu vad ca tu esti mult mai deranjat de faptul ca nu mai e ea "virgina".

Uite care-i faza, baiatule. Nu stiu ce educatie ai primit tu incat sa fii atat de in urma cu informatia, insa poate fi virgina FARA sangerare si sa fie si LARGA. Mai ales daca intr-adevar era excitata. Sau ai fi vrut sa o brutalizezi si sa lasi pe pat o balta de sange fiindca "traditie" si fiindca "virginitate"?

Ce te intereseaza atat de mult de istoricul ei? Nu iti e de ajuns sa stii ca a avut 2 iubiti? Ea pe tine te-a luat la raspundere? "Cu cate ti-ai tras-o?", "cate ti-au facut oral?", "ai facut vreunei foste iubite oral?" etc.
Daca era vorba despre o discutie la care sa participati amandoi din pura curiozitate? Atunci da. Foarte bine. Dar asa?

Aveti o obsesie grava cu sexualitatea femeilor. O demonizati si incercati in disperare sa o tineti sub control. Sunteti bolnavi - persoanele ca tine. Ea nu a facut nimic gresit - fie virgina, fie nu. Daca te minte e clar ca nu are incredere in tine (si pe buna dreptate).

Răspuns utilizator avertizat