| anonim_4396 a întrebat:

[Daca ai chef de raspunsuri la caterinca, te rog sa iesi de aici, multumesc.]

Salutare TPU, va pun o intrebare mai penibila asa de fel insa sunt in ceata, eu si prietena mea [amandoi 15] am ajuns in pat insa nu am facut sex in schimb ii bagam degetele, de ce degetele si nu penisul? Pai nu aveam erectie, amandoi fiind virgini imi poate spune si mie cineva de ce nu am avut erectie? Acum intrebarea a 2-a..Cand ii bagam degetele am inceput cu unul singur [cateva zile am continuat-o tot asa] apoi am inceput cu 2 si dupa aud ca-mi spune ca nu mai simte nimic, ea mi-a spus ca este virgina insa nu stiu ce sa zic, am ajuns sa bag si 4 degete odata doar ca s-o aud ca spune ca simte ceva, primele 2 zile imi spunea doar ca o doare insa dupa primele 2 zile nu mai zicea nimic de durere, eu fiind destul de gelos nu as putea accepta ca ea sa nu mai fie virgina idk, stiu ca himenul ei ar putea fi rupt deoarece a facut sport sau prea largit insa nu-s eu chiar atat de sigur de asta deoarece degetele mele au cam intrat calumea in ea si destul de adanc insa nu am fost in stare sa-mi dau seama daca este virgina sau nu, nu a intrat toata mana, cu 2 degete am ajuns destul de adanc, nu ma luati cu d-astea s-o accept asa cum este ea pentru ca nu pot, imi dau filme naspa cum ca as primi videoclipuri cand o face cu altul sau stiu eu, este prima mea relatie in *** si nu stiu ce sa fac..Nici nu ma mai simt atat de atras de sex de cand cu chestia asta, pur si simplu inainte eram disperat s-o fac insa acum parca mi s-a luat de sex, nu aveam erectie s-o facem oricum, pur si simplu nu aveam erectie si mi-era o rusine de am crezut ca intru in pamant, ar putea fi asta vreo boala sau ceva? In fine nu ma prea intereseaza pe mine de erectie, mai mult ma intereseaza sa stiu cum as putea afla daca mai este virgina? Stiu ca este foarte greu sa-ti dai seama si ca nu as putea afla pana nu am face-o insa problema mea este ca nu am nici erectie deci am nevoie de putin ajutor, macar la faza cu erectia ca sa pot sa descopar cat mai repede.
Daca in caz ca himenul ei ar fi rupt din cauza ca a facut sport insa nu cred..Nu as prea crede asta, tind sa cred faptul ca ea a mai facut-o cu un baiat, au avut o relatie de 2 ani si tind sa cred ca a facut-o cu acel baiat dar din ce mi-a povestit ea despre relatie, nu prea a mers relatia in aia 2 ani deci nu cred ca ar fi facut-o sau stiu eu, pur si simplu as fi foarte afectat de chestia asta insa avem o relatie destul de speciala [zic eu] si ne-am ajutat enorm de mult unul pe altul si n-as vrea sa las asa ceva sa ne desparta sau stiu eu, mi-ati putea da un sfat cum sa accept faptul ca ea nu mai este virgina? Poate ii este frica sa-mi spuna ca a mai facut-o deoarece crede ca m-as desparti de ea, nu m-as desparti de ea insa m-a mintit si nu stiu ce sa fac, nu as vrea sa ne despartim ca avem 9 luni impreuna pana la urma..Nici eu nu stiu ce vreau si ce sa fac, sunt prea confuz insa daca as stii ca nu mai e virgina nu as mai vedea-o cu aceeasi ochi cu care o vad acum.

Răspuns Câştigător
| Lule a răspuns:

Unele fete se nasc fara himen deci nu ai de unde sa cunosti starea acestuia decat daca stii cum arata si te lasa sa te uiti la vulva ei, dar nu esti ginecolog asa ca nu-ti poti da cu parerea.
Despre faptul ca a simtit ceva durere cand ai bagat un deget pentru ca e normal e un disconfort care dispare odata cu lubrifierea vaginului, iar cand ai bagat 2 degete presupun ca ai inceput tot cu unul si dupa o perioada l-ai bagat pe al 2 lea cand deja era lubrifiat vaginul deci era normal sa nu simta durere pentru ca vaginul era pregatit deja, deci nu te mai gandi la prosti.
Legat de erectie nu stiu ce sa zic adica daca te lasa sa-i faci asta ar fi trebuit sa te excite, dar poate ca tu te exciti mai greu sau nu te excita lucrurile astea, plus ca in loc sa fii acolo tu te gandesti cu ca ea te-a mintit si ca a facut sex cu alt baiat si e normal sa nu ai erectie daca tu gandesti asa. Relaxeaza-te, nu te mai gandi la tot felul de intamplari care pot fi doar in mintea ta, sugereaza-i si ei sa te excite, sa te atinga...na stiu eu si pana la urma fara incredere nu merge sa stii asa ca ori iti dinspare gandul asta ori te desparti de ea alta solutie nu este sau vorbesti cu ea si vezi ce alegi sa faci.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, himenul nu-i elastic pentru ca a facut sport, ci pentru ca asa s-a nascut cu el! Sportul nu are nici o importanta in configuratia sau marimea organelor sexuale. Ruperea himenului se va produce cand va avea sex vaginal, cu un organ mare, ma refer la grosime aici, ca unul subtire s-ar putea sa nu produca deflorarea, sau sa fie doar partiala.

Fata nu simte nimic cand ii bagi in vagin degetele, pentru ca degetele nu au masura unui penis. care sa atinga peretii vaginali si sa o satisfaca, producandu-i placere. In vagin, doar un penis adevara si gros, poate sa-i provoace orgasm vaginal fetei.
Tu poti sa-i obtii fetei un altfel de orgasm, unul clitoridian, daca o atingi si o stimulezi direct pe clitoris cu un deget, limba sau o jucarie.

Nu are nici o importanta daca s-a mai jucat cu alt baiat sau nu, ca nu te insori maine cu ea si nu ai nevoied e dovezi de feciorie. Sunteti mult prea micuti sa ajungeti la asa povesti si sa pretindeti ca vreti feciorie samd.
Jucati-va si faceti petting, este ok pentru varsta voatstra, atata vreme cat nu faceti sex.
Tu lasa amenintarile cu despartitul si neincrederea ca te paraseste si apoi plangi dupa ea.
Comporta-te frumos cu ea si dragalas, daca o iubesti, daca nu, da-i drumul sa plece cu altul.

Ah, uitasem sa explic lipsa ta de erectie!
Erectia se produce cand gandurile tale sunt la problema respectiva, dar dacatu nu poti sa te gandesti de frica, de rusine sau de teama ( ca ai un cuc prea mic, sau ca va rade fata de tine) atunci mintea ta nu-i mai comanda cucului sa se scoale.
Deci, problema este la creierasul tau, cum il convingi sa stea focusat pe problema sexuala si sa nu pierzi erectia.

| Emilian65 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, accept-o asa cum este cu bune si cu rele, ca si ea te accepta fara erectie.

| mentholinks a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. La cum sunt fetele si mai ales baietii in ziua de azi ma indoiesc ca au stat ei doi ani fara macar sa-i faca oral.

| Emma30555 a răspuns:

La 15 ani, ai emoții și probabil de aceea nu ai erectie. Despre fata nimeni nu poate ști exact ce și cum dar ma îndoiesc la explicația ta cu cele 4 degete, este exagerat și dacă nu ar fi virgina

| IulianaStieTot a răspuns:

Daca ea iti spune ca e virgina inseamna ca e virgina... Povestea cu trebuie s-o doara de plange si urla si trebuie sa curga un siroi de sange de-i trebuie transfuzie la primul contact sexual trebuie sa inceteze sa mai circule. Nu are nicio relevanta faptul ca "nu simte nimic" cu virginitatea. Crezi ca femeile care fac sex de o viata intreaga nu mai simt nimic de la degete? De-abia astepti sa-i iei virginitatea dar daca nu ar mai fii virgina n-ai mai vedea-o cu aceeasi ochi? Ceva imi spune ca nu prea o respecti pe fata.

| IulianaStieTot a răspuns:

Poti sa te holbezi in vaginul saracii fete cate ore vrei tu, nu ai cum sa-ti dai seama de nimic pentru ca "ruperea himenului" este un nenorocit de mit, himenul devine elastic, nu se rupe, faimosul sange pe care il asteapta toti iubitorii de virgine este un alt nenorocit de mit, sangele nu vine de la niciun himen rupt, sangele este rezultatul emotiilor si al lipsei de rabdare la preludiu ceea ce duce la pereti vaginali iritati si rani. Femeile nu sunt de unica folosinta, calmeaza-te.