| aaad a întrebat:

Am o problema. acum aproape 2 luni am avut contact sexual protejat cu partenerul meu si in timpul actului s-a rup prezervativul cu mult inainte sa ejaculeze si am observat o chestie alba gelatinoasta nu stiu daca era de la mine sau de la el, am folosit alt prezervativ. In aceea luna mi-a venit menstruatia insa luna asta mi-a inatrziat 2 saptamana am facut test de sarcina a iesit negativ si acum am secretii vaginale maro si intr-o zi mi-a curs sange se poate sa fiu racita?(ma doare uneori spatele si parte de jos a stomacului si intre timp am fost la munte 3 zile si am stat foarte mult in zapada) va rog ajutati-ma! multumesc!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este sarcina, daca asta e teama ta. Pare fie o anexita severa, fie o dereglare hormonala destul de grava. Trebuie sa te vada un ginecolog cat mai repede.

| RXN a răspuns:

Posibil sa fi racit la ovare si indicat ar fi sa mergi la medic.
Insarcinata nu ai cum sa fii, intrucat ti-a venit menstruatia luna trecuta.Cel mai probabil mentruatia nu-ti vine pentru ca ai racit.Inclin sa cred ca peste cateva zile iti va veni, daca spui ca ai niste secretii maronii, ele apar de obicei inaintea menstruatiei.

| Any a răspuns:

Acea chestie alba gelatinoasa era de la tine mai ales ca a-ti folosit prezervativ iar secretiile acelea maro se poate sa fie din cauza racelii dar poate de acum inainte sa ai grija mai multa de tine pentru ca e foarte importanta.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Ai racit probabil dar mai fa un test

| ShakeIt a răspuns:

Pai in primul rand mai fa un test de sarcina. Secretiile maro e posibil sa fie din cauza unei infectii, la fel si sangerarile, ar fi bine sa consulti un ginecolog inainte sa se agraveze si sa faci cine stie ce. Gravida nu cred ca esti daca zici ca ti-a iesit negativ, dar o raceala sau o infectie siiigur aiwinking doar ginecologul o poate trata.
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ti-a venit in luna aceea nu este nici o problema inseamna ca nu esti insarcinata. Foarte posibil sa fie o raceala, dar nu strica un control la ginecolog

| aaad explică:

Am observat ca acum nu mai am aceea secretie maro thinking

| aaad explică:

Poate inlocuii aceasta secretie menstruatia?

| amy21emy a răspuns:

Buna! In legatura cu acea chestie gelatinoasa este vb despre amestecul de lubrifiant din interiorul prezervativului si secretiile baiatului care nu prezinta risc de a ramane insarcinata. Faptul ca ti-a intarziat 2 saptamani poate avea mai multe cauze: poate ai luat antibiotice fiind sezonul rece sau pur si simplu te maturizezi. Secretiile maro sunt datorita faptului ca ai racit in zona vaginala. Pe viitor sa ai mai multa grija ca e destul de periculos.