| Tzoldi a întrebat:

Am o problema care m-a poate ajuta? happy Iubesc o fata foarte foarte mult am fost cu ea si ne-am despartit din vina maicasii. Si ea m-a iubeste s-au asa spune. Dar spune ca relatia noastra este imposibila deoarece este maicasa impotriva mea... Ce sa fac? Ajutati-ma cu un sfat orice... Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Rusoaica7 a răspuns:

Deci...daca vrei un sfat bun mi-ar trebui niste detalii (varsta voastra, cat ati fost impreuna, etc)

| Tzoldi explică (pentru Rusoaica7):

Sa incepem cu inceputul. Ma cheama George am 18 ani. Acum 5 luni am fost cu o fata (are 16 anii). Nu am fost mult timp cu ea (1 luna jumate). Ne-am despartit din cauza maicasii (e impotriva mea nu stiu de ce). Si de atunci am conuat sa vorbim la telefon, ne si intalnim, (si ea tot ma alinta gen: dragalasul meu chestii). Am prins drag de ea. Mi-a spus ca ma iubeste. Am incercat sa m-a impac cu ea si mi-a spus ca nu poate din vina maicasii... Cand ne vedem imi spune sa o iau in brate. Ajutati-ma cu un sfat va rog mult

| Rusoaica7 a răspuns (pentru Tzoldi):

Pff..greu..eu cred ca ori fata vrea sa profite de tine, ori nu-i pasa de tine si a pus-o pe maicasa sa se puna intre voi, ori...nu stiu..Deci, dupa o luna jumate sa iti spuna ca e iubeste..mm..nu prea cred. sfatul meu ar fi sa iti cauti pe altcineva, ea nu prea pare a fi de tine.happy sper ca ti-am luminat mintealaughing

6 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Daca tu ti mult la ea mai incearca, intreab-o daca te iubeste atunci sa faca ce ii spune inima! Daca ea nu vrea deloc, ar trebui sa o uiti, am si eu experientele mele si crede-ma ca nu se merita sa suferi dupa o fata!
Sper ca team ajuat. Funda? plzzzzzzzzz

| SentimentalConsil a răspuns:

Ce anume impediment a gasit mama ei ca sa va desparta? raspune-i user-ului Rusoaica98 si poate gasim ceva sfaturi

| defibrilator a răspuns:

Am fost si eu in situatie, poate cu aceesi fata si mama, fata e din Botiz (SM) cumva? daca e de acolo poti sa renunti e o cauza pierduta. Trust me!

| florian007 a răspuns:

Chiar nu pot decat sa iti urez succes, in astfel de situatii nu poate sa iti dea nimeni un raspuns care sa schimbe lucrurile peste noapte, si cred ca tu esti constient de asta. happy