| aquaxxs a întrebat:

Am o problema ciudata. M-am masturbat o perioada in fiecare zi, doar odata, si am decis sa ma las. Au trecut 8-9 zile de cand m-am masturbat ultima oara si de la inceput de cand am vrut sa ma las, si am reusit sa ma last, penisul se scoala mai greu decat inainte. O fi din cauza masturbarii? Am facut bine ca m-am lasat? Oare o sa-mi revin? Am doar 13 ani... si nu stiu ce se intampla cu mine...

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acestea sunt problemele masturbarii la un copil ca tine.Masturbarea este ca fumatul.Iti revii mai greu dupa ce te lasi.

| aquaxxs explică (pentru darrio2007):

Ma refer, o sa-mi revin din situatia cu erectia?

| darrio2007 a răspuns (pentru aquaxxs):

Da.Daca o mai raresti cu masturbarea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a-ti da seama cu adevarat ce se poate intampla cu tine in urma incetarii activitatii de masturbare, incearca sa prelungesti perioada de abstinenta inca o anumita perioada fiindca o schimbare vizibila/sesizabila se produce doar intr-un timp mai indelungat. Poti continua experimentul deoarece garantat nu vor apare stari de sanatate negative care sa-ti afecteze in vreun mod erectia. Succes si multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca te lasi de masturbare, iti va reveni la normal erectia, dar dupa o perioada mai lunga.

| Seba2013 a răspuns:

Pt. doctorandus:
Aceea webinara lucreaza pentru acesta societate:
https://secsromania.wordpress.com/......oric-secs/
Acestia sunt formatori de opinie (citeste al 2-lea paragraf de pe site).
Deci ei INDUCE OPINIA LOR....nu ii intereseaza sa vada relitatea.
Ei au planificata conceptia, si nu ii intereseaza de simptomele subiectului!