| mada_4135 a întrebat:

Am o problema cu gelozia.sunt foarte geloasa atunci cand vad vreo fata ca intra in vorba cu iubitul meu, asta se datoreaza faptului ca il iubesc enorm.Imi puteti da un sfat, ce-as putea sa fac sa ma schimb?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Gandeste-te la un singur lucru : Daca e simpatic, e simpatic pentru toata lumea, daca e mai uratel e frumos numai pentru tine.

11 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Am ceiasi problemacrying
intodeauna am fost posesiva, nu geloasa, insa acum cand am motiv ca alta ilo place nici nu stiu cum voi rezistasad

si deja m-am certat de 2 ori cu el in 3 zile...trebuie sa renunt la atitudinea asta daca m'ai vreau sa fiu cu el

ceea ce mi se pare stupid este ca nu-l iubesclaughing

baftabig grin

| ÅñdRa a răspuns:

Pai atata timp cat el te iubeste nu te-ar lasa pentru altele.
Si daca te inseala{pentru o noapte}tot la tine se va intoarce pentru ca nu o sa te lase pentru o alta fata.
Niciodata nu va arunca gaina pe care o are pentru una de pe gard sa ti minte acest lucruwinking

| Liada a răspuns:

Te inteleg perfect.sunt si eu asa.am incredere dar ma irita fetishkanele ce-l privesc. uff. dar incerc sa ramin calma.stiu ca ma iubeste doar pe mine.si nu are nevoie de altele.fii si tu sigura pe sine.vei reusi.esti cea mai dorita

| miauu a răspuns:

Si eu patesc la felstraight face
de obicei tac
el e la academie si cand vb ca unele si aud atag atentia si etc
si am dispera

| Lora_6439 a răspuns:

Sa te gandesti ca si el te iubeste si ca nu te-ar lasa pentru ele. Chiar daca vorbeste cu ele, tot la tine vine.

| angelinthedark a răspuns:

Gelozia e boala grea daca e exagerata, ai mai multa incredere in iubitul tau si se rezolva, comunicare cat mai multa ca nu strica si bucura-te ca mai vorbeste si cu altele decat sa nu fie deloc placut de nimeni asa sti ca e placut dar e doar al tau.

| clauclau_6191 a răspuns:

Cica este o boala gelozia se agraveaza pe masura ce inainteaza relatia, gandeste logic "ce s-ar putea intampla daca vorbeste cu alta fata "? nimic, este o chestie a voastra sa va uitat pe barbati insotiti. De ce iti este frica nu scapi asa ca nu mai fi geloasa ca il indepartezi de tine.

| diana_9207 a răspuns:

Salut...Sunt cam noua pe aici dar totusi as vrea sa raspund la intrebarea ta...
Daca vrei sa pastrezi relatia. Te rog renunta la gelozie happy
Crede-ma iti spun asta din experienta proprie
Poate te iubeste din tot sufletul lui dar la un moment dat din cauza geloziei il poti pierde...
asa am patit eu iar acum. il vad cu ea prin liceu in fiecare zi :0
e cam greu ...sau poate foarte greuhappy

| SilverEyes a răspuns:

A fi geloasa nu inseamna neaparat a fi o problema. Din pacate uneori poti avea si motive pentru a fi geloasa ca rezultat final fiind faptul ca te inseala. Sa iti schimbi personalitatea nu este un lucru deloc usor, si de multe ori este un lucru imposibil. Eventual pentru ca sa iti impaci sufletul dupa ce vezi ceva ce nu iti convine du-te la el si intreaba-l : " Ma iubesti? ". Fiind femeie iti vei da seama ce simte. Dupa cum am spus si la inceput nu incerca sa te scimbi fiindca nu merita. Cum a spus un scriitor american. " Caracteristicele tale te reprezinta, cu bune cu rele. Nu renunta la cea ce te defineste fiindca atunci renunti la tine insuti." Succes in continuoare big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg si eu simt acelasi lucru dar nu mereu...Incearca sa ai mai multa incredere in el Mada. Iuby meu a facut probabil neintentionat-inca nu pot sa realizez asta-o gluma de prost gust care mi-a lasat un gol in suflet fiindca nu ma asteptam tocmai de la el. A facut o declaratie de dragoste altei fete, mai bine zis o cerere in casatorie. Dupa cum il cun eu acum regreta f mult.Eu il iubesc enorm de mult si nu pot renunta la el.Stie cat de mult m-a ranit sufleteste. L-am iertat deja fiindca a fost sincer de la inceput cu mine insa l-am si pedepsit putin.Inca doare mult ceea ce mi-a spus aseara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cam multe fete au problema astahee hee. Eu de exemplu in primele doua saptamani eram asa pe urma m-am linistithappypur si simplu trebuie sa vina de la sine lucru asta nu trebuie sa fi mereu cu ochii pe el...tongueinsa fi atenta la ce face, dai libertatea de care are nevoiehappy