| Gogutzu a întrebat:

Am o problema. daca se poate numi asa. Am 15 ani, am 1.80.Multi imi zic ca sunt inalt.Mah.poate sunt eu inalt. dar altii sunt la 15 ani 1.50-1.60.si ma gandesc ca 1.80 ar putea fi o inaltime medie.Ca multi zic ca inaltimea medie este 1.70.Acum vin intrebarile:

1.Este bine sa fi mai inalt(1.80).adica.este mai avantajos cu ceva?

2.Sau este bine sa ai o inaltime cuprinsa intre 1.50-1.68?

3.Si cam care are fi inaltimea ideala.

Cel mai bun raspuns primeste o funditatonguelaughing.Si fara misto-uri.

Răspuns Câştigător
| zuly a răspuns:

E chiar foarte bine pentru tine, stai fara griji. Nu vezi cat de "lungi" sunt fetele in ziua de azi? Eu de exemplu am 1, 75 si sunt o groaza de baieti mai scunzi decat mine. Fetelor le plac baietii inalti, cand le ia unu' in brate sa se simta mititele si protejate, sa poata purta tocuri cand ies cu ei, sa se ridice pe varfuri sa-i sarute... Chestiute din astea.winking
Bafta! happy

24 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, a fi inalt nu e un defect, stai linistit, ca e bine sa fi inalt, e un avantaj, mai ales ca esti baiat si baietii inalti sunt superhappy, uite un coleg de-al meu are 16 ani si are 1, 90, si chair se simte bine in pielea lui, nu iti face griji ca esti foarte bine asa, nu exista o medie cam ce inaltime ar trebui sa ai la varsta ta, pentru ca depinde de corpul fiecaruia, pe cine seamana din familie, oricum e posibil ca tu sa te fi dezvoltat mai repede si sa nu mai cresti in inaltime deloc sau poate doar putin, mie imi plac baietii inalti ca si eu sunt fata am 1, 70 si normal ca prefe cei mai inalti ca mine.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E excelent. O sa mai cresti un pic, nu esti deloc prea inalt. E important sa fii dezvoltat armonios, fa ceva sport, miscare. Eu in locul tau mi-as face griji daca as avea 1, 95 sau 1, 50. Esti doar un pic mai inalt decat media, asa ca te poti considera norocos.

| Dizzydizz a răspuns:

Forta baietilor inalti:X
si ew am 180 ca fata
deci
happy
esti bine baysmug

| aniohetova a răspuns:

Pai mie mi se pare ca esti un pic inalt, dar nu foarte. Cel putin fetelor le plac baietii mai inalti decat ele. Pupicei :*

| Antonimu a răspuns:

Stai linistit, eu la 14 ani aveam peste 1. 80 si acum am peste 1. 90. chiar daca sunt inalt, mie-mi convine. treaba e sa faci si putina sala, eu de exemplu am facut 5 ani inot de performanta si 3 ani de sala de forta. happy

| evoke a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji.Asa e structura corpului tau.
Acum depinde si daca parintii tai sunt inalti.Eu cand eram in clasa a6-a aveam 1. 74straight face si tot ma intreba unu din a 8-a "Fata da tu cati metri ai?straight face"
Eu l-am mostenit pe tata si el este inalt.Are 1. 86.
Deci...depinde si cum sunt parintii tai.

| Яùxsi a răspuns:

Mie imi plac baietii inaltihee hee Stai linistit ca e bine.

N`ai vazut ca toate fetele se uita dupa baietii aceia inalti?! smug

| Marii a răspuns:

Si eu aveam un coleg in a 8-a de 14 ani si cu 1. 80. Fiecare se dezvolta in felul lui, nu-ti face probleme pentru inaltimea ta, gandeste-te ca sunt multi care-si doresc sa fie inalti. happy

| craniul a răspuns:

Salll colegu meu de clasa are 14 ani si 8 luniii si are 1. 83 dar este foarte slab si nu este nicioi problema la el... in copilarie era foarte mic acum la liceu a crescut extrem de mult

| leddy a răspuns:

Fii pe pace e super sa fii inalt.multe fetre atrag atentia la baietii inalti... mie'mi place spre exemplu prietenul meu are 1. 90 si eu 1. 75

trebuie sa ai grija de greutatea in kazul dat sa nu fii prea slab

in rest nu retrai totul e ok profita de ce ti'a dat natura

| TzaCaNeL a răspuns:

Ceea ce ai spus tu aici nu este o problema, ci o intrebare care te macina.

1. E bine, de ce nu ar fi?
2. E bine daca ai si 1, 80
3. Eu zic ca 1. 80 e buna pentru tine si nu numai. Am si eu la fel, 15 ani ( ma rog, aproape ) si 1. 80 si iti spun ca nu am avut nici o problema. Eu zic ca inaltimea ideala este intre 1. 60- 1. 90 max

| Anduciu a răspuns:

Am un coleg care la 14 ani are 1, 89happyDaca te simti bine in pielea ta, nu conteaza ce inaltime ai.
Oricum, unele fete apreciaza baietii inalti.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Nu iti face griji statura ta de 1, 80 este super un barbat adevarat trebuie sa depaseasca 1, 80.cred ca multi baieti ar dori sa aiba aceasta inaltime. un baiat care are 1, 60 si-ar dori sa aiba inaltimea ta si in general fetelor le plac ca baieti sa fie mai inalti ca ele.bafta la fete si nu iti face griji.

| Îți dăăă ariiiipi! a răspuns:

Eu spre exemplu am un coleg 13 ani de 1, 84 si n-are nimic cu asta... nu cred ca exista o inaltime medie trebuie doar sa te simti bine asa cum esti... eu am 1, 70 si mi se pare perfect cum a mai fost un raspuns sa te duci si pe la sala happy

| Angiutssa a răspuns:

Daca vad un baiat de 15 ani de 1, 65 il consider chiar scundlaughingStai linistit, mie mi se pare tare sa inalthappy

| sasa_9207 a răspuns:

Eu cred ca inaltimea favorabila este 1. 55

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. u te plangi ca esti prea inalt eu prea micalaughing tatal meu este foarte inalthappy. mami mai micutsatongue si eu am 1. 55 crying crying la 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are c sa fie rau in faptul ca esti inalt eu zic, ca e un mare avantaj si nu e ceva exagerat cunosc p cineva are 16 ani si 2m si 6cm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.preferi sa ai 1. 50? raised eyebrows

faza nasoala este ca sunt putine fete inalte big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit ca sunt destule fete inalte laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca este foarte bine... daca ramai asa eu de ex am 14 ani si 1 80 sunt fata, dar chiar nu vreau sa mai cresclaughing

| hottweet a răspuns:

Mie imi plac mai mult persoanele inalte, cat vad piticanii morbatting eyelashes ( fara supare )

| mihaella00 a răspuns:

1.este bine.asa esti tu structurat...ai putea sa te apuci de un baschet ceva.

2.cum ti-am mai zis depinde si de corpul tau dar si de parintii tai...cum se transmite genetic

3.nu exista o inaltime ideala.am un coleg care are 1, 45 si e are 15 ani. big grin

| Adrian_9787 a răspuns:

Inaltimea ideala pentru un copil de 13 -15 ani este 1.60.-1.70 eu am un coleg care are 1.49 cu bocanci de 5 cm!